یوروویژن به سبک سوئدی

یوروویژن به سبک سوئدی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«گردهم آییم» (Come together) شعاری است که برگزارکنندگان سوئدی با الهام از ترانه گروه بیتلز برای مسابقات موسیقی یوروویژن ۲۰۱۶ برگزیده اند. قاصدکی

آگهی

«گردهم آییم» (Come together) شعاری است که برگزارکنندگان سوئدی با الهام از ترانه گروه بیتلز برای مسابقات موسیقی یوروویژن ۲۰۱۶ برگزیده اند.

قاصدکی آهنربایی که شاخکهایش در گلوب (مکان برگزاری مسابقات در استکهلم) به هم می پیوندند نماد تازه یوروویژن خواهد بود. ژوزفین ریچاردز، مسئول تبلیغات درباره نشان این دوره از مسابقات می گوید: «جادویی که در دیدارِ آدمها نهفته است در قدرتِ این گُل نمود پیدا کرده است. خودِ زندگی است!»

لوتا لوسم، مدیر ارتباطات یوروویژن هم می گوید: «اروپا در شرایط سختی است و این وظیفه … یا بهتر بگویم این بحث هم در نظر گرفته شده است.» اما جوهر بن جلول، روزنامه نگار سوئدی با مضمون شعار Come together شوخی می کند: «اگر نمی خوهید باور نکنید، اما این، بازی با کلمات است که معنی دیگرش می شود ارضای همزمان – خوب، حالا نه دقیقا ! – خب هر چه باشد این مسابقات یک جور برنامه خانوادگی است (می خندد). همه ماجرا، دورِ هم جمع شدن است.»

از سال ۲۰۰۲ به این سو همواره میزبان مسابقات (به استثنای روسیه) یک شعار تبلیغاتی انتخاب کرده و حال و هوا و طراحی بصری مراسم براساس آن انجام شده است. این انتخاب همیشه به اوضاع اروپا مربوط بوده است. بن جلول در این باره می گوید: «کلا دو جور حال و هوا وجود دارد. یا می گوید: ببین چه کشور قشنگی داریم، یا می گوید: بیایید با هم باشیم! یعنی یا حرف از تبلیغ برای یک کشور است یا ایده اتحاد در کار است. کاملا روشن است که در این چند سال گذشته شعارها درباره اتحاد بوده: “ما یگانه ایم” ، “ به ما بپیوندید” ، یا “ پل بزنیم” یا امسال “ گرد هم آییم”. و همه اینها همزمان است با بحران اروپا. سر و کله احزاب مخالفِ اروپای واحد پیدا شده و ایده اتحاد به شکل بی سابقه ای به خطر افتاده است.»

کشورهای تازه استقلال یافته مانند آذربایجان بیشتر مایل اند در یورویژن برای کشورشان تبلیغ کنند. اما مگر فرقی هم می کند؟ بن جلول می گوید: راستش را بخواهید نه! (می خندد) فکر نمی کنم فرقی بکند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟