بازگشت کاترین زتاجونز با کمدی «ارتش پیرمردها»

بازگشت کاترین زتاجونز با کمدی «ارتش پیرمردها»
نگارش از Euronews

کاترین زتاجونز با فیلم کمدی برتیانیایی «ارتش پیرمردها» (Dad’s Army) به سینما بازگشته است. داستان «ارتش پیرمردها» سال ۱۹۴۴ در آستانه خاتمه جنگ جهانی

کاترین زتاجونز با فیلم کمدی برتیانیایی «ارتش پیرمردها» (Dad’s Army) به سینما بازگشته است. داستان «ارتش پیرمردها» سال ۱۹۴۴ در آستانه خاتمه جنگ جهانی دوم، در پایگاه نیروی دفاع مردمی بریتانیا واقع در یک روستای خیالی روی می دهد. ام آی فایو (سازمان ضد جاسوسی) بریتانیا متوجه ارسال سیگنال مخابراتی از این پایگاه به سوی برلین شده و همه سوظن ها متوجه کاپیتان مینوارینگ مسئول پایگاه است. در میان این ماجرا ناگهان سروکله یک روزنامه نگار زن پیدا می شود.

افتتاحیه جهانی فیلم «ارتش پیرمردها» با حضور بازیگر اهل ولز و همسرش مایکل داگلاس در لندن برگزار شد. کاترین زتاجونز گفت: «ساختن فیلم و مخصوصا کمدی ساده نیست. برای اینکه باید مردم را بخندانی و یا قلقلکی به آنها بدهی. اما این فیلم، واقعا کمدی است. فیلمنامه فوق العاده و خیلی روان بود. کار را شروع کردیم و واقعا خوش گذشت.»

الیور پارکر، کارگردان فیلم درباره شخصیت های این کمدی می گوید: «بعضی هایشان از خود متشکر و دماغ سر بالا هستند. بعضی ها هم دست و پا چلفتی، بی دست و پا و ناشی. ولی همه حاضر به هر نوع فداکاری و حتی دادن جانشان هستند. این حس تعهد و مرام اخلاقی آنها روی همه تاثیر میگذارد و همه با این شخصیت ها ارتباط می گیرند.»

فیلم «ارتش پیرمردها» که در یورکشایر انگلستان فیلمرداری شده، براساس یک مجموعه تلویزیونی دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی ساخته شده است. این کمدی بسیار محبوب که هنوز هم از شکه بی بی سی پخش می شود از جایگاه هنری ویژه ای برخوردار است. فیلم با شرکت تعدادی از بهترین بازیگران پیشکسوت برتیانیایی، از فوریه در سینماهای دنیا اکران خواهد شد.

مطالب مرتبط