آلبوم مشترک دو خواننده زن مراکشی و اسپانیایی

آلبوم مشترک دو خواننده زن مراکشی و اسپانیایی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همکاری دو خواننده از دو کشور و با دو نحوه خوانش آلبومی شنیدنی و متفاوت است. کارمن پاریاس، خواننده اسپانیایی و نبیلا معان، از مراکش پس از آشنایی در

آگهی

همکاری دو خواننده از دو کشور و با دو نحوه خوانش آلبومی شنیدنی و متفاوت است.
کارمن پاریاس، خواننده اسپانیایی و نبیلا معان، از مراکش پس از آشنایی در جشنواره های موسیقی شروع به همکاری کردند. کارمن اهل شمال اسپانیا، منطقه آراگون و خواننده «خوتا»، موسیقی فولکلوریک این منطقه و در خواندن رپورتوارهای جاز و اندلسی توانایی دارد. نبیلا معان، اهل شهر فاس در مراکش و ۲۸ ساله است.

گزارشگر یورونیوز در جشنواره «ویزا برای موسیقی» که همه ساله در رباط، پایتخت مراکش برگزار می شود با این دو هنرمند دیدار و گفتگو کرد.

کارمن پاریاس با اشاره به شروع همکاری می گوید: «از همان اول بین ما ارتباط وجود داشت، جادویی بین صدای او و من احساس کردیم. از این موارد کم پیش می آید و باید قدرش را بدانیم.»

نبیلا معان در باره آلبوم مشترک می گوید: «آلبوم مشترک ما شامل خوانش هایی از کارمن و من است که دو سبک مختلف داریم. سعی کردیم آنها را ترکیب کنیم. هر موسیقیدانی سبک خودش را دارد و هدف ما کنار هم گذاشتن این تفاوت ها است.»

این دو خواننده توسط نوازندگان جوانی از مراکش و یکی از نوازندگان گیتار باس و درام از اسپانیا همراهی می شوند. این دو هنرمند که در جریان جشنواره هایی در اسپانیا و مراکش با هم آشنا شدند اکنون روی اولین آلبوم مشترک کار می کنند.

کارمن پاریاس در ادامه افزود: «بیشتر موسیقی فولکلور اسپانیا از موسیقی عرب الهام گرفته است. نحوه خواندن او (نبیلا) ملایمتر است و خواندن من از موسیقی و رقص خوتا تاثیر گرفته است. خوتا منطقه آراگون در شمال اسپانیا خصوصیاتی دارد که با صدای نبیل ملایم نبیلا ترکیب می شود و نتیجه آن قدرت و لطافت در کنار هم است.»

مراحل ضبط آلبوم کارمن پاریاس و نبیلا معان تمام شده و با اتمام مراحل فنی تا چند ماه دیگر منتشر می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نمایش عروسکی ام‌کلثوم در قاهره

جشنواره «ویزا برای موسیقی» جشن چهار روزه در رباط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور