Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

آلبوم مشترک دو خواننده زن مراکشی و اسپانیایی

آلبوم مشترک دو خواننده زن مراکشی و اسپانیایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همکاری دو خواننده از دو کشور و با دو نحوه خوانش آلبومی شنیدنی و متفاوت است. کارمن پاریاس، خواننده اسپانیایی و نبیلا معان، از مراکش پس از آشنایی در

آگهی

همکاری دو خواننده از دو کشور و با دو نحوه خوانش آلبومی شنیدنی و متفاوت است.
کارمن پاریاس، خواننده اسپانیایی و نبیلا معان، از مراکش پس از آشنایی در جشنواره های موسیقی شروع به همکاری کردند. کارمن اهل شمال اسپانیا، منطقه آراگون و خواننده «خوتا»، موسیقی فولکلوریک این منطقه و در خواندن رپورتوارهای جاز و اندلسی توانایی دارد. نبیلا معان، اهل شهر فاس در مراکش و ۲۸ ساله است.

گزارشگر یورونیوز در جشنواره «ویزا برای موسیقی» که همه ساله در رباط، پایتخت مراکش برگزار می شود با این دو هنرمند دیدار و گفتگو کرد.

کارمن پاریاس با اشاره به شروع همکاری می گوید: «از همان اول بین ما ارتباط وجود داشت، جادویی بین صدای او و من احساس کردیم. از این موارد کم پیش می آید و باید قدرش را بدانیم.»

نبیلا معان در باره آلبوم مشترک می گوید: «آلبوم مشترک ما شامل خوانش هایی از کارمن و من است که دو سبک مختلف داریم. سعی کردیم آنها را ترکیب کنیم. هر موسیقیدانی سبک خودش را دارد و هدف ما کنار هم گذاشتن این تفاوت ها است.»

این دو خواننده توسط نوازندگان جوانی از مراکش و یکی از نوازندگان گیتار باس و درام از اسپانیا همراهی می شوند. این دو هنرمند که در جریان جشنواره هایی در اسپانیا و مراکش با هم آشنا شدند اکنون روی اولین آلبوم مشترک کار می کنند.

کارمن پاریاس در ادامه افزود: «بیشتر موسیقی فولکلور اسپانیا از موسیقی عرب الهام گرفته است. نحوه خواندن او (نبیلا) ملایمتر است و خواندن من از موسیقی و رقص خوتا تاثیر گرفته است. خوتا منطقه آراگون در شمال اسپانیا خصوصیاتی دارد که با صدای نبیل ملایم نبیلا ترکیب می شود و نتیجه آن قدرت و لطافت در کنار هم است.»

مراحل ضبط آلبوم کارمن پاریاس و نبیلا معان تمام شده و با اتمام مراحل فنی تا چند ماه دیگر منتشر می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آنوشا نظری: من نه کنشگرم و نه فعال سیاسی اما می‌خواهم صدای زنان تک خوان ایرانی باشم

نمایش عروسکی ام‌کلثوم در قاهره

جشنواره «ویزا برای موسیقی» جشن چهار روزه در رباط