بهترین فیلم به زبان خارجی گلدن گلوب: «پسر شائول» از مجارستان

بهترین فیلم به زبان خارجی گلدن گلوب: «پسر شائول» از مجارستان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در مراسم هفتاد و سومین دوره گلدن گلوب که در لوس آنجلس برگزار شد، فیلم «پسر شائول» از مجارستان برنده جایزه بهترین فیلم به زبان خارجی شد. «پسر شائول»

آگهی

در مراسم هفتاد و سومین دوره گلدن گلوب که در لوس آنجلس برگزار شد، فیلم «پسر شائول» از مجارستان برنده جایزه بهترین فیلم به زبان خارجی شد. «پسر شائول» اولین ساخته بلند لاسلو نمس، کارگردان مجار است. او پس از دریافت جایزه گفت: «هولوکاست در واقع هیولایی که در درون انسان زندگی می کند را به ما نشان داد. این یک احتمال است، احتمالی همیشگی. که ممکن است باری دیگر عملی شود. هنوز هم نسل کشی ادامه دارد و متوقف نشده است. فکر می کنم می توانیم روح انسان را بکاویم. سینما می تواند این کار را به شیوه ای عمیق انجام دهد.»

شخصیت اصلی فیلم، شائول، زندانی یهودی و کارگر اجباری در بازداشتگاه آشوئیتس است. کار او سوزاندن زندانیانی است که در اتاق گاز کشته شده اند. اوج فیلم زمانی است که شائول تصور می کند جسد پسرش را در میان اجساد دیده است. برخلاف وظایف و در جدال با وجدانش در نهایت تصمیم می گیرد او را با احترام به خاک بسپارد. کارگردان با کلوزآپ دائمی از شائول، رنج و زجر پدر را بدقت تصویر می کند. «پسر شائول» فیلمی گزنده و سخت اما دیدنی از یک تراژدی انسانی است. فیلم که پیشتر جایزه بزرگ داوران جشنواره کن را کسب کرد از بخت خوبی برای دریافت اسکار نیز برخوردار است.

«پسر شائول» پس از نمایش آن در فستیوال کن ۲۰۱۵ در اردیبهشت امسال، بتدریج در سینماهای بعضی از کشورهای دنیا به نمایش در آمد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد

ژان لوک گدار از بنیانگذاران موج نو سینمای فرانسه و جهان درگذشت

آمازون پرایم با پخش آگهی «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» کنجکاوی هواداران و رسانه‌ها را برانگیخت