Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بهترین فیلم به زبان خارجی گلدن گلوب: «پسر شائول» از مجارستان

بهترین فیلم به زبان خارجی گلدن گلوب: «پسر شائول» از مجارستان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در مراسم هفتاد و سومین دوره گلدن گلوب که در لوس آنجلس برگزار شد، فیلم «پسر شائول» از مجارستان برنده جایزه بهترین فیلم به زبان خارجی شد. «پسر شائول»

آگهی

در مراسم هفتاد و سومین دوره گلدن گلوب که در لوس آنجلس برگزار شد، فیلم «پسر شائول» از مجارستان برنده جایزه بهترین فیلم به زبان خارجی شد. «پسر شائول» اولین ساخته بلند لاسلو نمس، کارگردان مجار است. او پس از دریافت جایزه گفت: «هولوکاست در واقع هیولایی که در درون انسان زندگی می کند را به ما نشان داد. این یک احتمال است، احتمالی همیشگی. که ممکن است باری دیگر عملی شود. هنوز هم نسل کشی ادامه دارد و متوقف نشده است. فکر می کنم می توانیم روح انسان را بکاویم. سینما می تواند این کار را به شیوه ای عمیق انجام دهد.»

شخصیت اصلی فیلم، شائول، زندانی یهودی و کارگر اجباری در بازداشتگاه آشوئیتس است. کار او سوزاندن زندانیانی است که در اتاق گاز کشته شده اند. اوج فیلم زمانی است که شائول تصور می کند جسد پسرش را در میان اجساد دیده است. برخلاف وظایف و در جدال با وجدانش در نهایت تصمیم می گیرد او را با احترام به خاک بسپارد. کارگردان با کلوزآپ دائمی از شائول، رنج و زجر پدر را بدقت تصویر می کند. «پسر شائول» فیلمی گزنده و سخت اما دیدنی از یک تراژدی انسانی است. فیلم که پیشتر جایزه بزرگ داوران جشنواره کن را کسب کرد از بخت خوبی برای دریافت اسکار نیز برخوردار است.

«پسر شائول» پس از نمایش آن در فستیوال کن ۲۰۱۵ در اردیبهشت امسال، بتدریج در سینماهای بعضی از کشورهای دنیا به نمایش در آمد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد