«اسکا» پدیده جدید موسیقی پاپ در بریتانیا

«اسکا» پدیده جدید موسیقی پاپ در بریتانیا
نگارش از Euronews

قدرت و لطافت صدای اسکا (ESKA) بسیاری را در بریتانیا شگفت زده کرده است. این خواننده جوان، متولد زیمبابوه و ساکن لندن است. او امسال نامزد دریافت جایزه

قدرت و لطافت صدای اسکا (ESKA) بسیاری را در بریتانیا شگفت زده کرده است. این خواننده جوان، متولد زیمبابوه و ساکن لندن است. او امسال نامزد دریافت جایزه مرکوری برای بهترین آلبوم سال در بریتانیا و ایرلند است.

اسکا که چند صباحی با گروه ها و ارکسترهای مختلف همکاری کرده امسال نخستین آلبوم شخصی خود را به بازار ارائه کرده است. او در این مور می گوید: «اتفاق مهمی بود؛ از مرحله اول گذشتم و موفق شدم با نام خودم کار ارائه دهم٬ در واقع به نوعی رهایی دست یافتم٬ و حالا مشغول کار بر روی آلبوم بعدی هستم و خیلی از این موضوع خوشحالم. می دانید مثل اولین باری ست که دوچرخه سوار می شوید و دیگر نمی خواهید از آن پایین بیایید.»

ویدئو کلیپ Shades of Blue به کارگردانی جوردن کوپیلند و یان موراوسکی نیز با استقبال گسترده ای در بریتانیا مواجه شد. اسکا در این مورد می گوید: «کلیپ بسیار زیبا و هنرمندانه ای است. تیم هنری که در این کلیپ با من همکاری کردند و متاسفانه نام همه آنها را به یاد ندارم٬ حقیقتا کار درخشانی کردند. تصاویر خلق شده با حرکات موزون و موسیقی من هماهنگی خارق العاده ای دارد.»

برنده جایزه بهترین آلبوم مرکوری امسال بیستم ماه نوامبر اعلام خواهد شد.

مطالب مرتبط