Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

فیلم قله ای به رنگ خون در سینماهای جهانی

فیلم قله ای به رنگ خون در سینماهای جهانی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلم «قله ای به رنگ خون» CRIMSON PEAK در ماه جاری به صحنه سینما راه یافت. داستان این فیلم در قصری قدیمی در منطقه ای کوهستانی درشمال انگلستان، در

آگهی

فیلم «قله ای به رنگ خون» CRIMSON PEAK در ماه جاری به صحنه سینما راه یافت.

داستان این فیلم در قصری قدیمی در منطقه ای کوهستانی درشمال انگلستان، در پایان قرن نوزدهم اتفاق می افتد. ادیت کوشینگ نویسنده ای که نقش او را میا واسیکوفسکا بازی می کند، عاشق سر توماس شارپ (تام هیدلسون) می شود و با او ازدواج می کند. ولی بعد می فهمد که شوهر جذاب وی همان کسی نیست که وانمود می کند. در این خانه رازی جریان دارد که تنها همسرش و خواهر او لیدی لوسیل شارپ( جسیکا جاستین) از آن خبر دارند.

فیلم «قله ای به رنگ خون» توسط گیلرمو دل تورو تهیه و به همراهی او نوشته شده است. وی می گوید هدفش ایجاد تغییر در رابطه سنتی زن و مرد بوده است. گیلرمو دل تورو: «کاری کردم که در این فیلم مردها بی فایده باشند. در فیلم های گوتیک قهرمان مرد با بالاتنه لخت به کمک زن داستان می آید و او را از خطر نجات می دهد. من می خواستم آن را امروزی کنم و نقش عمده را به زن بدهم.»

تام هیدلسون، بازیگر فیلم نظر دل تورو را در مورد «رومانس گوتیک» تحسین می کند و می گوید: «در بیشتر این داستانها زن توسط قهرمان مرد نجات می یابد ولی در این داستان قهرمان زن خودش را نجات می دهد. این، خیلی قوی است.»

راهروهای این خانۀ تسخیر شده، یادآور جلال گذشته است و کاراکتر خاصی دارد. محل فیلمبرداری در کانادا باز سازی شده و جلوه های ویژه تصویری فضای آن را پر راز و رمز تر می کند.

میا واسیکوفسکا، بازیگر زن فیلم با اشاره به این نکته می گوید: «این روزها به ندرت فیلمی با دکور ساخته شده می بینیم. فضای ویژه ای ایجاد می شود. مثلاً در آشپزخانه قدم می زنی، بعد آسانسور تو را به طبقه بالا می برد. می دانید راستش تا کنون در فیلمی چنین چیزی ندیده بودم به نوعی از دنیای واقعی به غیر واقعی می رویم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد