Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ماجراهای «تن تن» روی صحنه اپرا در بلژیک

ماجراهای «تن تن» روی صحنه اپرا در بلژیک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکی از کتاب های معروف تن تن و میلو به نام «جواهرات کاستافیوره» روی صحنه اپرا زنده شده است. انجمن بلژیکی «اپرا برای همه» در بزرگداشت بیستمین سالگرد

آگهی

یکی از کتاب های معروف تن تن و میلو به نام «جواهرات کاستافیوره» روی صحنه اپرا زنده شده است. انجمن بلژیکی «اپرا برای همه» در بزرگداشت بیستمین سالگرد تاسیس اپرای فضای باز تصمیم به اجرای این کتاب کمیک کلاسیک گرفته است.

آمانی پیچی، خواننده اپرا در نقش تن تن می گوید: «من تن تن را با کتاب های کمیک می شناسم، و از این کتاب ها الهام زیادی گرفتم. خوشبختانه فرانسوا کارپنتریر، کارگردان کمک کرد زیر پوست کاراکترهای برویم. برای بازسازی شخصیت باید مرتب از خودت بپرسی تن تن چطور اینکار را انجام می داد.»

داستان از گم شدن جواهرات یک خواننده سرشناس به نام خانم بیانکا کاستافیوره دوست تن تن و کاپیتان هدوک شروع می شود. تن تن خبرنگار تحقیقی با کمک دو کارآگاه مضحک به نام تامسون و تامسون دست به کار کشف راز دزدی و جواهرات می شود.

هلن برناردی، خواننده تنور نقش بیانکا می گوید: «شخصیت ها در کتاب کمیک مبالغه آمیز، بزرگ و پرانرژی ترسیم شده اند. شخصیت بیانکا هم فضای زیادی را هم از نظر آوایی و هم حضور در صحنه به خود اختصاص می دهد. من می خواستم جنبه انسانی تر و ملایم تری به این شخصیت بدهم تا تماشاگران از دست او خسته نشوند و دلشان بخواهد او را دوباره در صحنه بعدی ببینند. زاویه انسانی تری به شخصیت دادم.»

به گفته ناظران این نمایش اجرای موفقی از نوشتار و نقاشی های هرژه، نویسنده تن تن، همچنین تنظیمات موسیقی حساب شده و طراحی لباس دقیق و بی عیب و نقص است. اجرای اپرای تن تن فرصتی برای زنده کردن خاطرات کودکی تماشاگران و همچنین دیدن جلوه دیگری از کاراکتراهای مورد علاقه شان است. این نمایش کمدی و موزیکال تا 26 سپتامبر در سالن «شاتو دو له اولپ» در حومه شهر بروکسل روی صحنه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟