Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

نمایشگاه آثار «آی وی وی»، هنرمند معترض چینی در آکادمی سلطنتی هنر لندن

نمایشگاه آثار «آی وی وی»، هنرمند معترض چینی در آکادمی سلطنتی هنر لندن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آکادمی سلطنتی هنر در لندن میزبان نمایشگاهی از چیدمانهای “آی وی وی“، هنرمند چینی است. این هنرمند و فعال سیاسی- اجتماعی از منتقدان نقض حقوق بشر در چین

آگهی

آکادمی سلطنتی هنر در لندن میزبان نمایشگاهی از چیدمانهای “آی وی وی“، هنرمند چینی است. این هنرمند و فعال سیاسی- اجتماعی از منتقدان نقض حقوق بشر در چین است و به همین دلیل هم در سال ۲۰۱۱ مدتی در حبس خانگی بود.

تیم مارلو، مدیر هنری آکادمی سلطنتی لندن می گوید: «نمی خواهم موضوع را اینطور خلاصه کنم که چون پدر او یک شاعر برجسته بوده او هم طبعی شاعرانه دارد. خودِ او از یک حساسیت شاعرانه برخوردار است. “آی وی وی” مواد را به شکلی شاعرانه متحول می کند.»

این هنرمند چینی از سال ۲۰۱۱ به مدت چهار سال اجازه خروج از کشور را نداشت تا اینکه در ماه ژوئیه گذشته، گذرنامه اش را پس گرفت و توانست برای افتتاحیه نمایشگاه آثارش به لندن بیاید. تیم مارلو می گوید که طی ۵ سال گذشته این اولین باری است که “آی وی وی” در مراسم نمایش آثارش شرکت می کند. وی می افزاید: « “آی وی وی” توانست بالاخره سفر کند و آثارش را در اینجا، از نزدیک ببیند. این باعث می شود دیدن این آثار تاثیرگذارتر باشد.»

این هنرمند ۵۸ ساله به همراه آنیش کاپور، مجسمه ساز هندی- بریتانییایی در تظاهراتِ بزرگ حمایت از پناهندگان در لندن هم شرکت کرد. این دو هنرمند، بعنوان نمادِ یکی از نیازهای پناهندگان پتویی کهنه را بر دوش داشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟