Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

استانبول میزبان بیست و دومین دوره جشنواره موسیقی جاز

استانبول میزبان بیست و دومین دوره جشنواره موسیقی جاز
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیست و دومین دوره جشنواره موسیقی جاز استانبول با حضور بیش از ۲۵۰ نوازنده موسیقی سبک جاز و بلوزاز ترکیه و سراسر جهان برگزار شد. امیر الصفار، آهنگساز

آگهی

بیست و دومین دوره جشنواره موسیقی جاز استانبول با حضور بیش از ۲۵۰ نوازنده موسیقی سبک جاز و بلوزاز ترکیه و سراسر جهان برگزار شد.

امیر الصفار، آهنگساز عراقی آمریکایی و نوازنده ترومپت به همراه گروه اش موسوم به «تو ریوورز انسامبل» (Two Rivers Ensemble) برنامه ای اجرا کرد که در آن سبک موسیقی خاورمیانه را با موسیقی جاز معاصر غربی در هم آمیخته بود.

وی می گوید: «موسیقی سنتی عراقی، عربی و موسیقی مقامی خاورمیانه را با سبک جاز معاصر آمریکایی و اروپایی ترکیب کرده ایم. با هر بار اجرای برنامه راهی جدید کشف می کنیم که این دو سبک متمایز موسیقی را با هم تلفیق، و یکی کنیم.»

وی می افزاید:«سنتور می نوازم که یک ساز قدیمی عراقی و مربوط به تمدن بابل است و از زمان سومریان باقی مانده است. من آوازهای موسیقی مقامی عراقی هم می خوانم که یک آواز سنتی در بغداد، موصول و کرکوک است. این سبک آواز از قرنها پیش وجود داشته است. با ترومپت هم بداهه نوازی ای می کنم که نوعی موسیقی بومی سنتی مربوط به کشورهای خاورمیانه است.»

الصافار در شیکاگو از مادری آمریکایی و پدری عراقی بدنیا آمده است. وی می گوید مشاهده آشوبها و ناآرامی های سرزمین پدری اش احساساتی در او برانگیخته و باعث شده تا گروه “تو ریورز آنسامبل” را تشکیل دهد. الصفار می افزاید: «اتفاقاتی که هر روز در منطقه رخ می دهد، متاثرم می کند و گاهی نمی دانم چه کار انجام دهم. اما نواختن موسیقی در من حسی ایجاد می کند که نوعی درمان است، هم برای خودم است و هم برای مخاطبانم.»

سومین آلبوم الصفار به نام “بحرانها” بزودی منتشر می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟