برگزاری جشنواره موسیقی «شب های صدا» در لیون

برگزاری جشنواره موسیقی «شب های صدا» در لیون
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با شروع جشنواره «شب های صدا» در شهر لیون فرانسه، دوناتو، دی جی و نیل، آهنگساز و تهیه کننده ایتالیایی صحنه را برای تماشگران جوان این فستیول گرم کردند

آگهی

با شروع جشنواره «شب های صدا» در شهر لیون فرانسه، دوناتو، دی جی و نیل، آهنگساز و تهیه کننده ایتالیایی صحنه را برای تماشگران جوان این فستیول گرم کردند.

بیش از ۲۰۰ هنرمند از ۲۲ کشور مختلف در این دوره جشنواره «شب های صدا» اجرا خواهند داشت. فستیوال، این میراث فرهنگی را با بهره بردن از فضاهای عمومی جالب این شهر فرانسوی زنده نگه می دارد.

گروه مصری لبنانی «هالا وِلا » نیز در شب اول روی صحنه آمدند. گروه شامل مریم صالح، خواننده مصری، زیاد حمدان و مارک قدسی نوازندگان لبنانی است. اجرای آنها ترکیب موسیقی سنتی عربی با هیپ هاپ و تکنو است. موسیقی زنده و پر انرژی آنها بازتاب وضعیت سیاسی معاصر در کشورشان است.

در سیزدهمین دوره فستیوال «شب های صدا» برگزارکنندگان آن تلاش کرده اند با بازگشت به ریشه های جشنواره با مخاطبان ارتباط نزدیکتری برقرار کنند و موسیقی متنوع را با استاندارد بالا به آنها عرضه کنند. مدیر جشنواره می گوید: «شب های صدا تنها جشنواره موسیقی الکترونیک نیست، بخش های زیادی از برنامه ها به ژانرهای دیگر اختصاص دارد. سعی می کنیم به نوآوری ها توجه کنیم. دادن امکانات رشد به هنرمندان مستقل اهمیت زیادی دارد.»

گروه لهستانی از شهر ورشو به نام «ورسوسکا ارکیسترا رزریکووا» تنها یکی از ده ها گروه لهستانی حاضر در جشنواره است. آنها پیشتر در شهرهای منچستر، بروکسل، توکیو و نیویورک اجرا های موفقی داشتند. مدیر جشنواره می افزاید: «مایل بودیم گروهایی از شرق اروپا هم داشته باشیم، متوجه شدیم که ورشو فرهنگ جالب و متفاوتی دارد، فرهنگ آلترناتیو خیلی قوی. از طرفی گاهی با یک کارت سفید بازی می کنیم تا هنرمندان تازه را کشف کنیم.»

سال گذشته، جشنواره «شب های صدا» بیش از ۱۳۰ هزار علاقمند را به شهر لیون جلب کرد و برنامه های سال جاری نیز اغلب پیش فروش شده اند.

این جشنواره شامل اجرای رایگان و برنامه هایی ویژه کودکان نیز هست. «شب های صدا» یا نویی سونره تا هفدهم ماه مه، ۲۷ اردیبهشت ادامه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل

آیا ارزش زنان در هند از گاو کمتر است؟