نمایشگاه آثار هنری از جنسی متفاوت در گالری ساتبی لندن

نمایشگاه آثار هنری از جنسی متفاوت در گالری ساتبی لندن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایشگاه انفرادی هنری هادسون، هنرمند بریتانیایی فرصتی برای عرضه مجموعه کامل و بزرگی از آثار ساخته شده با خمیر مدل سازی پلاستیسین فراهم کرده است

آگهی

نمایشگاه انفرادی هنری هادسون، هنرمند بریتانیایی فرصتی برای عرضه مجموعه کامل و بزرگی از آثار ساخته شده با خمیر مدل سازی پلاستیسین فراهم کرده است.

خمیر مجسمه سازی که از سرگرمی های مورد علاقه کودکان است، قرن نوزدهم توسط یک معلم هنر در شهر باث انگستان اختراع شد و تا به امروز همچنان مورد استفاده هنرمندان است.

هنری هادسون که در ابتدا به دلیل گرانی رنگ و روغن به استفاده از خمیر مجسمه سازی روی آورده است، می گوید: «جنبه جالب این کار تبدیل کردن یک شیء معمولی به یک اثر هنری است. به نظر من این همان هدف هنر است، یعنی عالی کردن و ارتقا دادن یک چیز.»

کار کردن با خمیر مدلسازی پلاستیسین کار ساده ای نیست، آقای هادسون که کار با این این خمیرها را هفت سال پیش شروع کرده است حالا با کمک یک گروه پنج نفره کار می کند. ترکیب، قالب گیری و شکل دادن به خمیر و در نهایت تکمیل کردن یکی از این کارها سه ماه طول می کشد.

هنری هادسون در ادامه می گوید: «خمیر پلاستیسین فقط در ده رنگ ساخته می شود. برای بدست آوردن رنگهای مختلف باید این ده رنگ را ترکیب کنم. این کار را با اجاق های برقی متداول آشپزخانه انجام می دهم. در استودیوی محل کارم تعداد زیادی از این اجاق ها دارم. همراه یک گروه کاری کوچک، ساعت ها صرف مخلوط کردن خمیر می کنیم، درست مثل درست کردن خمیر نان و یا پیتزا.»

این مجموعه شامل تفسیری مدرن از آثار ده گانه ویلیام هوگارت، نقاش قرن هیجدهم، ده اثر اوریجینال و دهها کار تازه است. نمایشگاه آثار هنری هادسون تا بیست و نهم ماه مه در گالری ساتبی لندن در نمایش است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سکس، مذهب و سیاست در موزه جنجال‌برانگیز «هنر ممنوعه» در بارسلون اسپانیا

«تجربه مُد ووگ» در دوبی؛ معرفی طراحان نوظهور

هجوم هواداران به بریتنی اسپیرز در جریان سفر او به اسرائیل