Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

روایت بخشی از زندگی جیمز دین در فیلم «زندگی»

روایت بخشی از زندگی جیمز دین در فیلم «زندگی»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روبرت پتینسون، سوپراستار بریتانایی به همراه دین دی هان در مراسم نمایش فیلم زندگی در جشنواره برلیناله شرکت کردند. فیلم «زندگی» را آنتون کوربیخن، عکاس

آگهی

روبرت پتینسون، سوپراستار بریتانایی به همراه دین دی هان در مراسم نمایش فیلم زندگی در جشنواره برلیناله شرکت کردند.

فیلم «زندگی» را آنتون کوربیخن، عکاس و فیلمساز هلندی، کارگردانی کرده است.

زندگی، روایتگر روابط میان جیمز دین، هنرپیشه نامدار سینمای کلاسیک آمریکا با بازی دین دی هان، و دنیس استوک، عکاس مشهور رخدادهای موسیقی جاز آمریکا و شخصِ جیمز دین است.

آنتون کوربیخن، درباره دشواری های بازی گرفتن از روبرت پتینسون در نقش یک عکاس دهه پنجاه قرن بیستم می گوید: «سه چهار ماه پیش از شروع فیلمبردای، یک دوربین قدیمی به روبرت دادم و رفتم. به نظرم مهم بود که با چنین دوربین قدیمی و خارج از رده ای آشنا شود و به علاوه این وسیله را عضوی از وجودش بداند. وقتی برای فیلمبرداری آمد، دوربین واقعا یکی از اعضای بدنش شده بود.»

روبرت پتینسون هم درباره رابطه اش با هنر عکاسی گفت: «خیلی قبل از این فیلم به عکاسی علاقمند شده بودم. در زمان فیلمبرداری، سعی می کردم توصیه های آنتون را به خاطر بسپارم. ولی او می گفت: عکاسی فقط تکنیک نیست بلکه، مساله شخصیت هم در میان است.»

فیلم زندگی، به گفته کارگردانش، سعی می کند تا رابطه متوازن دو هنرمند را به تصویر بکشد، در حالی که جیمز دین یک هنرپیشه مشهور است و دنیس استوک، با وجود تمام هنرش، نمی تواند معروفیت یک ستاره سینما را داشته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیلم چی ببینیم؟ با آثار محبوب کارگردان‌های سرشناس آشنا شوید

جوایز فیلم اروپا؛ با ۵ فیلم برتر اروپایی سال ۲۰۲۳ آشنا شوید

شمارش معکوس برای اعلام برنده جایزه «لوکس» پارلمان اروپا به فیلم برتر ۲۰۲۳ آغاز شد