کمین «ملکه صحرا» در برلیناله برای خرس نقره ای

کمین «ملکه صحرا» در برلیناله برای خرس نقره ای
نگارش از Euronews

پس از پشت سرگذاشتن شب افتتاحیه شصت و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم برلین، روز جمعه تازه ترین اثر ورنر هرتسوگ، کارگردان مشهور آلمانی با نام «ملکه صحرا» به نمایش درآمد.

«ملکه صحرا» پس از ۶ سال، نخستین روایت داستانی این سینماگر ۷۲ ساله اروپایی است. در این اثر نیکول کیدمن و جیمز فرانکو ایفای نقش می کنند.

ورنر هرتسوگ درباره ساخت این فیلم به یورونیوز می گوید: «تمام گروه حرفه ای و عالی هستند و برای جزئیات آماده بودند؛ چیزی که همیشه کار را آسان می کند.»

نیکول کیدمن نیز درباره همکاری با این کارگردان در این فیلم می گوید: «من عاشق این هستم که هنوز هم او با چنین ذوق و اشتیاقی فیلم می سازد. او به صحرا رفت و از جلوه های ویژه استفاده نکرد. او همیشه می گوید که اقدام می کنیم و به دست می آوریم. من موافقم و به او می گویم که پا به پایت می آیم.»

ولفگانگ اشپیندلر، خبرنگار یورونیوز در محل برگزاری جشنواره برلیناله می گوید: «ممکن است که این بار ورنر هرتسوگ جایزه خرس نقره ای را به خانه ببرد. بخت با این فیلم یار است و بازیگران درجه یک آن و نیکول کیدمن در نقش اصلی زن به عنوان لورنس مونث عربستان برگ برنده این فیلم است.»

امسال در جشنواره بین المللی فیلم برلین، بیش از ۳۰۰ هزار بلیت فروخته شده است و حدود ۲۰هزار تماشاچی حرفه ای سینما از ۱۲۴ کشور در آن حضور می یابند.