Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اجرای اپرایی از «انقلاب فرانسه» در لندن

با همکاری
اجرای اپرایی از «انقلاب فرانسه» در لندن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خانه اپرای سلطنتی لندن اجرایی بی نظیر از داستان «آندره آ شنیه» را روی صحنه برده است. این اثر شاهکاری از آهنگساز برجسته ایتالیایی «اومبرتو جوردانو»

خانه اپرای سلطنتی لندن اجرایی بی نظیر از داستان «آندره آ شنیه» را روی صحنه برده است. این اثر شاهکاری از آهنگساز برجسته ایتالیایی «اومبرتو جوردانو» است.

داستانی از شاعری محکوم به اعدام در دوران انقلاب فرانسه، که محبوبش حاضر می شود نه تنها ایام حبس در کنار او بماند بلکه با او بمیرد.

روی صحنه می توان رهبر ارکستر«آنتونیو پاپانو» را همچون همیشه پر شور و هیجان مشاهده کرد.

آنتونیو پاپانو می گوید: «نوازندگان من از اجرای این اثر بسیار خشنودند. این اثر مملو از شور و هیجان، و گرمی و نشاط است و نوازندگان ارکستر این را می دانند. برای اجرای این کار عظیم، صدای برجسته ای لازم بود. صدایی که بر ارکستر تسلط یابد. در این اثر یک عنصر سمفونیک غیرقابل انکار وجود دارد که ارتباط بسیار قوی با مخاطب، و یک احساس واقعی ایجاد می کند. آنها واقعا موسیقی را در مقابلشان حس می کنند.»

انتخاب بازیگران عالیست. یوناس کافمن، سوپراستار و بزرگترین خواننده تنور، در این اجرا به ایفای نقش می پردازد.

یوناس کافمن می گوید: «مانند بسیاری از اجراهای اپرا، در این اثر هم شور و اشتیاق یک عامل کلیدی است. این اثر بسیار پر احساس است بنابراین در اجرای آن، باید خودتان را بدقت کنترل کنید. باید مراقب باشید تا نه صدایتان را بیش از حد بالا ببرید و نه بر صدایتان فشاری وارد کنید چراکه تمام ملودی های این اثر، شما را دعوت می کنند که با روحی رها آواز بخوانید. هر خط این اثر آنچنان به زیبایی گنجانده شده که لذتی بی بدیل و اشتیاقی برای آواز خواندن در شما بوجود می آورد. به همین دلیل باید خودتان را حفظ کنید.»

او می افزاید: «عشقی عمیق و طبیعی. این چیزیست که در این اپرا نشان داده می شود. چیزی بسیار بیشتر از یک اشتیاق. عشقی بی گناه که آنها را به کنار یکدیگر می آورد و باعث می گردد که حاضر شوند با همدیگر بمیرند. آنها حتی به فرار فکر نمی کنند و می گویند این سرنوشت ماست. ما خلق شدیم تا با یکدیگر باشیم و اگر این به معنای مرگ با یکدیگر است، آن را می پذیریم.»

آنتونیو پاپانو می گوید: «بدون شک در «آندره آ شنیه» لحظاتی جانکاه وجود دارد. لحظاتی که باید برای تجسم آن، گاه از تغییر سطح صدا استفاده کرد و گاه با نشان دادن اوج اشتیاق. فکر می کنم ترکیب این عناصر با یکدیگر در صحنه نهایی اثر که دو نفر در کنار یکدیگر قرار گرفته اند، بگونه ای قوی و نفس گیرمجسم می شود. آنها به صدایشان در نهایت ممکن، اوج می دهند، بالا و بالاتر می برند و … زنده باد مرگ با یکدیگر …. این لحظه ای است که می روند تا با یکدیگر بمیرند. بسیار هیجان انگیز است.»

اجرای اثر «اندره آ شنیه» در تاریخ پنج شنبه ۹ بهمن در خانه اپرای سلطنتی لندن، بصورت زنده در ۱۵۰۰سینما در بیش از ۵۰ کشور جهان پخش خواهد شد.

در صورت تمایل به تماشای نسخه کامل انگلیسی مصاحبه با آنتونیو پاپانو و یوناس کافمن، لطفا به لینک زیر مراجعه کنید:

Getting to know Sir Tony and ‘the world’s greatest tenor’

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقابت فینالیست‌های جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکستر جوان

جایزهٔ هربرت فون‌کارایان برای رهبر ارکسترجوان؛ مرحلهٔ نیمه‌نهایی

قهرمان؛ اثری پیشگامانه با هدف شکستن پیش‌فرض‌ها دربارهٔ اُپرا