Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نرخ بیکاری در هلند افزایش یافت اما همچنان از میانگین اتحادیه اروپا پایین‌تر است

مردم در مرکز آمستردام، ۱۶ آوریل ۲۰۲۲
مردم در مرکز آمستردام، ۱۶ آوریل ۲۰۲۲ Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هرچند نرخ بیکاری در کشور هلند طی سه ماهه سوم سال جاری میلادی افزایش یافت اما این کشور همچنان یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری را در اتحادیه اروپا دارد.

آگهی

هلند تایمز در اوایل این هفته گزارش داد نرخ بیکاری در هلند در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ به ۳.۶ درصد رسیده است. این در حالیست که  در سه ماهه دوم سال جاری میلادی این رقم ۳.۵ درصد گزارش شده بود.

گفته می‌شود طی چند ماه گذشته ۱۶ هزار فرد بیکاری دیگر به جمعیت افراد بدون شغل در این کشور افزوده شده و همین امر موجب تغییر شاخص‌‌ها بوده است. 

این روزنامه هلندی با اشاره به داده‌های اداره ملی آمار تاکید کرد که بیش از نیمی از مشاغل خالی مربوط به بخش‌های بهداشت و تجارت است.

با توجه به داده‌ها در سراسر اروپا، بیشترین نرخ بیکاری در میان گروه سنی ۱۸ تا ۲۵ سال به چشم می‌خورد. نرخ بیکاری در این گروه سنی در سه ماه گذشته از ۸.۲ به ۸.۷ افزایش یافت. با این وجود این رقم در میان سایر گروه‌های سنی زیر ۳ درصد اعلام شده است.

یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیکاری در اتحادیه اروپا

هرچند نرخ بیکاری در کشور هلند نیز مانند سایر کشورهای اروپایی طی ماه‌های گذشته افزایش یافته، اما همچنان می‌توان گفت که این کشور نسبت به همسایگان خود عملکرد بهتری در این زمینه داشته است.

آخرین داده‌های یورواستات نشان می‌دهد هلند پس از کشورهای مالت با ۲.۵ درصد، چک با ۲.۷ درصد، لهستان با ۲.۸ درصد، آلمان با ۲.۹ درصد و اسلوونی با ۳.۵ درصد ششمین نرخ پایین بیکاری در اتحادیه اروپا را دارد.

اما شرایط در سایر کشورهای اتحادیه اروپا بدین منوال نیست به عنوان مثال، نرخ بیکاری کشور فرانسه در سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۷.۴ درصد اعلام شد که نشان می‌دهد نسبت به سه ماهه پیش از آن افزایش یافته است.

شاخص بیکاری در حالی در این کشور طی ماه‌های گذشته بالا رفت که دولت پیشتر اعلام کرده بود قصد دارد این رقم را به ۵ درصد کاهش دهد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

البته این را هم نباید فراموش کرد که هلند جمعیت کمتری نسبت به آلمان و فرانسه دارد.

بر اساس داده های سال ۲۰۲۱ جمعیت این کشور حدود ۱۷.۵۳ میلیون نفر اعلام شده است اما در کشوری مانند آلمان در همان بازه زمان جمعیتی بالغ بر ۸۳.۲ میلیون نفر زندگی می‌کرده‌اند. جمعیت فرانسه نیز در همان سال حدود ۶۷.۵۵ میلیون نفر اعلام شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا شرایط اخذ ویزا برای کارگران ماهر خارجی را تسهیل کرد؛ کدام مشاغل به فهرست افزوده شد؟

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت