سخنرانی سالانه رئیس کمیسیون اروپا در پارلمان؛ چشم انداز سال آینده اروپا چه‌ خواهد بود؟

اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوزفارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس کمیسیون اروپا با حضور در پارلمان اتحادیه درباره وضعیت حال حاضر و چشم انداز برنامه های پیش روی اتحادیه اروپا سخنرانی کرد.

آگهی

اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا روز چهارشنبه، ۱۴ سپتامبر سخنرانی سالانه خود در پارلمان اروپا در شهر استراسبورگ فرانسه ایراد می‌کند. 

با توجه به جنگ روسیه علیه اوکراین، این یکی از مهمترین سخنرانی‌های سالانه رئیس کمیسیون اروپا به‌شمار می‌رود. با توجه به اهمیت این جنگ، خانم فون درلاین از همسر رئیس جمهوری اوکراین دعوت کرده است تا در پارلمان حضور یابد. 

این سخنرانی را به صورت لحظه به لحظه از یورونیوز دنبال کنید. 

14.09.2022
10:04

اغلب نمایندگان اروپایی در پارلمان برای شنیدن سخنان اورزولا فن درلاین حاضر شده بودند. 
14.09.2022
10:02

بحران مهاجرت 

فن درلاین: اروپایی می خواهیم که هم از مرزهای اروپایی محافظت می کند و هم از مهاجران آنچنان که ارزشهای ما می گوید استقبال ما می کند. باید به یک همبستگی بین کشورهای اتحادیه اروپا برسیم همزمانی که از طریق آژانس های اروپایی از مرزهایمان محافظت می کنیم. 

14.09.2022
09:55

حفاظت از دموکراسی اروپایی 

فن درلاین: «اخبار جعلی و اطلاعات نادرست در اروپا می تواند آینده دموکراتیک ما را به خطر بیندازد. باید از خودمان بهتر از همیشه خصوصا روی شبکه آنلاین دفاع کنیم. به همین دلیل در فکر تهیه بسته ای هستیم که بااطلاعات نادرست و اخبار جعلی که توسط کشورهای غیردموکراتیک در اروپا تبلیغ می شوند مبارزه کنیم. باید برای حفاظت از دموکراسی اروپایی از دستگاه های قضایی مستقلمان دفاع کنیم.»

فن درلاین: « در سالی که می آید برنامه ای داریم که اتحادیه اروپا را در مقابل تمام جنبه های فساد اداری مقاوم می کند. دموکراسی دمده نشده است باید آنرا بروز کرد و امروز در این راه بسیار عقب هستیم.» 

14.09.2022
09:48

ملکه الیزابت دوم یک اسطوره 

فن درلاین: ملکه الیزابت دوم یک قهرمان و اسطوره برای ما رهبران جهان بود. به گفته ملکه پیش از پایان جنگ جهانی دوم متحدین می برند و این سخنان همچنان در گوش ماست و به آن اعتقاد داریم. 

فن درلاین: باید اتحادیه اروپا بار دیگر سیاست خارجی اش را بازسازی کند. باید با همبستگی یکدیگر کاری کنیم که جهان به منافع مهم خود دست پیدا کند. 

14.09.2022
09:44

اورزولا فن درلاین در پارلمان اروپا با لباسی به رنگ پرچم اوکراین حاضر شده بود. که البته رنگ پرچم اتحادیه اروپا نیز هست. 
14.09.2022
09:37

مبارزه با کووید 

رئیس کمیسیون اروپا می گوید که بسته های احیای اقتصادی پس از همه گیری کووید تنها سلاحی بود که اقتصاد بحران زده اروپا را نجات داد. وی گفت اروپا برنامه های بیشتری برای کمک به اقتصاد بحران زده اعضای این اتحادیه خواهد داشت. 

14.09.2022
09:32

فن درلاین: بدلیل خشکسالی اتحادیه اروپا تجهیزات جدیدی برای مبارزه با آتش سوزی و حریق جنگلها می خرد. 

14.09.2022
09:30

انرژیهای تجدید پذیر

فن در لاین می گوید با ساخت توربین های بادی و دیگر منابع تولید انرژی های تجدید پذیر، اروپا می تواند به اهداف «بسته پیشنهادی سبز» نزدیک شود. 

14.09.2022
09:27

فن درلاین: ۵۰ سال پیش در جریان بحران نفتی دهه هفتاد میلادی ما یک بحران را پشت سرگذاشتیم. با این حال حتی آنزمان هم برایمان روشن نبود که در حال ویرانی کره خاکی مان هستیم. امروز باید تدابیر جدیدی بیندیشیم. 

14.09.2022
09:26

فن درلاین: امروز بازار گاز اروپا بطرز دردناکی متحول شده است. به همین دلیل در تلاشیم تا بازار گاز را به ثبات برسانیم. می دانیم که شرکت های بزرگ توزیع انرژی برخی دیگر ذخیره کافی برای تامین گاز اروپا را ندارند. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارنامه عملکرد رئیس کمیسیون اروپا؛ آیا تعهدات و وعده‌های سال گذشته محقق شد؟

اتحادیه اروپا حکم اعدام ۲ کنشگر حقوق همجنس‌گرایان را محکوم کرد؛ «حقوق همه ایرانی‌ها تضمین شود»

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟