تجارت در آنگولا؛ تنوع بخشی به اقتصاد با استفاده از درختان اکالیپتوس

تجارت در آنگولا؛ تنوع بخشی به اقتصاد با استفاده از درختان اکالیپتوس
Copyright euronews
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ایدینو گونزالس: «برای اینکه توسعه پایدار اتفاق بیافتد، خیلی مهم است که مشارکت جامعه و کارآفرینان ما و همچنین مشارکت بین بخش دولتی و خصوصی به یک واقعیت تبدیل شود. اگر این اتفاق بیافتد، ما به مشاغل کوچک کمک خواهیم کرد تا رشد کنند و به توسعه جوامع، محله‌ها و کشورمان کمک کنند.»

آگهی

یکی از چالش‌هایی که آنگولا با آن روبروست تنوع بخشی به اقتصاد است. هیچ کمبود از لحاظ منابع و ایده ها در آنگولا وجود ندارد. برخی از این ایده‌ها را در این برنامه تجارت در آنگولا خواهید دید. این موارد باعث تولید محصولات محلی برای پاسخگویی به نیازهای واقعی و همچنین تولید شغل شده است.

در حومه شهر هوامبو منظره‌ای از درختان اکالیپتوس را می توان دید. در قدیم چوب لازم برای سوخت قطار بخار راه آهن بنگوئلا را تامین می کرد اما اکنون مدتهاست که بی استفاده مانده است. اما اکنون برخی از این درختان استفاده دیگری پیدا کرده‌اند.

فلیسبرتو کاپامبا، مدیر عامل شرکت هبیتک می گوید: «در کل مسیری که به بنگوئلا می رود در محدوده خط راه‌آهن، این درختان اکالیپتوس را داریم، بنابراین مقدارشان زیاد است، این مسئله باعث شده تحقیقاتی را انجام دهیم برای استفاده از مزیت این درختان و راه حل تولید میز و صندلی های لازم برای مدرسه. »

در این کارخانه چوب‌ها تغییر شکل می یابند. در حالی که تمرکز روی ساختن تجهیزات مدارس است اما این شرکت برای خانه‌های دولتی هم تجهیزات تولید می کند.

گراسیانو پیوا، مدیر عملیاتی شرکت می گوید: «ما خط تولید، در و پنجره برای حمایت از شرکت‌های ساختمانی محلی و خارجی در آنگولا را راه اندازی کرده‌ایم. همچنین برای میز و مبلمان بخش رستوران و مهمتر از آن برای بخش هتلداری.»

شرکت هبیتک، با مردم محلی برای خرید چوب اکالیپتوس همکاری می کند و به مدیریت زیست محیطی جنگل های متعهد است. وقتی تجهزات ساخته فروش می رود، درختان بیشتری کاشته می شوند که سریع رشد می کنند.

فلیسبرتو کاپامبا، مدیر عامل شرکت هبیتک می گوید: «شریک ما در این کار جنگل کاری است. یعنی ما نیاز نداریم به سمت قطع جنگل های بومی از قبل موجود برویم زیرا اوکالیپتوس در مدت ۳، ۴ و یا ۶ سال ، آماده استفاده دوباره می شود.»

در حالی که آنگولا به اقتصاد خود تنوع می بخشد، شرکت هبیتک در حال افزایش تولید داخلی است، کمک به کاهش وابستگی به واردات با اشتغال جدید. ایده دولت گسترش و حمایت از این نوع شرکت‌هاست.

اوریکو مانگونگا ، تکنیسین شرکت می گوید: «این کار برای من اهمیت زیادی دارد زیرا بسیاری از شرکتها تعطیل اند و این یکی از معدود شرکت‌هایی است که همچنان باز است البته ویروس کرونا تاثیر گذارشه است.»

در یک مدرسه در زانگو در استان لواندا، مبلمان ساخت شرکت برای هدف خوبی استفاده می شود.

ایدینو گونزالس، مدیر مدرسه دولتی «ویدا پاسیفیکا» می گوید:‌ «این مدرسه از این محصولات استفاده می کند زیرا علاوه بر اینکه یک محصول ملی است، از ماندگاری خوبی هم برخوردار است.»

دانش‌آموزان هم به صندلی ها و میزها نمرات بالایی می دهند.

واندیرا نگولا، دانش آموز می گوید: «خوب و راحت‌اند. برای جا به جا شدن خیلی راحت اند. سبک اند و می توانید بلندشان کنید و در اینجا می توانیم کیف‌مان را بگذاریم.»

این مدرسه ‌ای است که به اهمیت پایداری و مسئولیت اجتماعی آگاه است، در حالی که آنگولا در حال ساخت اقتصاد مناسب آینده است.

ایدینو گونزالس می افزاید: «برای اینکه توسعه پایدار اتفاق بیافتد، خیلی مهم است که مشارکت جامعه و کارآفرینان ما و همچنین مشارکت بین بخش دولتی و خصوصی به یک واقعیت تبدیل شود. اگر این اتفاق بیافتد، ما به مشاغل کوچک کمک خواهیم کرد تا رشد کنند و به توسعه جوامع، محله‌ها و کشورمان کمک کنند.»

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

شراب‌سازان آنگولایی پس از موفقیت داخلی به دنبال فتح بازار جهانی هستند

تداوم رکود اقتصادی در اروپا همزمان با بهبود نسبی وضعیت بیکاری