Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تداوم رکود اقتصادی در اروپا همزمان با بهبود نسبی وضعیت بیکاری

مولن روژ پاریس بدون توریست
مولن روژ پاریس بدون توریست Copyright Rafael Yaghobzadeh/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Rafael Yaghobzadeh/Copyright 2021 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تازه ترین آمارها نشان می دهند که رشد اقتصادی در اتحادیه اروپا و منطقه پولی یورو در سه ماهه اول سال جاری میلادی با کاهش روبرو بوده است.

آگهی

تازه ترین آمارها نشان می دهند که اقتصاد اروپا در سه ماهه اول سال جاری میلادی ۰.۶ درصد کوچک شده است.

از روند کند واکسیناسیون و محدودیت های وضع شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به عنوان دلایل اصلی رکود اقتصادی کنونی در اروپا یاد می شود. با این حال رکود اقتصادی در ۱۹ کشور حوزه مالی یورو از آنچه اقتصاددانان انتظار داشتند، کمتر بود. کارشناسان اقتصادی پیش بینی می کردند که اقتصاد کشورهای حوزه یورو در سه ماهه اول سال جاری میلادی با رکود یک درصدی روبرو شود.

این در حالی است که عملکرد اقتصاد کشورهای حوزه مالی یورو در سه ماهه اول سال جاری میلادی در مقایسه با ایالات متحده آمریکا و چین ضعیف تر بوده است. آمارهایی که روز پنجشنبه منتشر شد از رشد اقتصادی ۱.۶ درصدی اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه اول سال جاری حکایت داشت.

افزایش قدرت خرید و تقاضای مصرف کنندگان دلیل اصلی رونق اقتصادی در آمریکا طی سه ماهه اول سال جاری میلادی بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رکود اقتصادی سه ماهه ابتدایی سال جاری در اروپا به این معنا است که اقتصاد کشورهای حوزه یورو طبق تعریف ارائه شده برای رکود اقتصادی به طور رسمی وارد مرحله رکود شده است. کوچک شدن اقتصاد (رشد منفی) در دو بازه سه ماهه پیاپی به طور رسمی معیار ورود به مرحله رکود اقتصادی محسوب می شود.

اقتصاد کشورهای حوزه مالی یورو در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ نیز ۰.۷ درصد کوچک شده بود.

در میان کشورهای حوزه مالی یورو اقتصاد پرتغال بیشترین میزان رکود را طی سه ماهه اول سال جاری میلادی تجربه کرد. این در حالی است که آلمان به عنوان مهمترین اقتصاد اروپا رکودی ۱.۷ درصدی را در این بازه زمانی پشت سر گذاشت.

فرانسه به دلیل اجرای محدودیت ها از پایان سال گذشته میلادی و افزایش تقاضا در داخل این کشور در میان کشورهای حوزه مالی یورو عملکردی استثنایی داشت. اقتصاد فرانسه در سه ماهه ابتدایی سال جاری میلادی رشد ۰.۴ درصدی را تجربه کرد.

افزایش نرخ بیکاری نسبت به سال گذشته، بهبود وضعیت مارس در مقایسه با فوریه

همزمان یورواستات، اداره آمار اتحادیه اروپا، اعلام کرد که نرخ بیکاری در منطقه مالی یورو به بیش از هشت درصد در ماه مارس رسیده است که در مقایسه با ماه مارس گذشته یک درصد افزایش را تجربه کرده است. با این حال بیکاری در ماه مارس در مقایسه با ماه گذشته در حدود یک دهم درصد کاهش داشته است.

به گفته یورواستات، بیش از پانزده میلیون شهروند اتحادیه اروپا بیکار هستند که از این میان بیش از سیزده میلیون را شهروندان منطقه مالی یورو تشکیل می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار بانک جهانی: اقتصاد جهانی تنها یک پله با رکود دوم در این دهه فاصله دارد

جلوه‌های اقتصادی کرونا در اتحادیه اروپا؛ رشد همزمان ثبت کسب و کار با اعلام ورشکستگی

تجارت در آنگولا؛ تنوع بخشی به اقتصاد با استفاده از درختان اکالیپتوس