جلوه‌های اقتصادی کرونا در اتحادیه اروپا؛ رشد همزمان ثبت کسب و کار با اعلام ورشکستگی

فروشگاهی تعطیل شده در مادرید، پایتخت اسپانیا
فروشگاهی تعطیل شده در مادرید، پایتخت اسپانیا Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقایسه میزان اعلام ورشکستگی کسب و کارها در اتحادیه اروپا با مقطع زمانی مشابه در سال گذشته نشان می‌دهد که این رقم ۷.۳ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که میزان ثبت کسب و کارها در این اتحادیه در مقایسه با مقطع زمانی مشابه در سال گذشته رشدی ۱۱.۸ درصدی نشان می‌دهد.

آگهی

آمار جدید یورواستات، اداره آمار اتحادیه اروپا نشان می دهد که میزان ثبت کسب و کارها و همچنین ورشکستگی شرکت ها در این اتحادیه طی سه ماهه اول سال جاری افزایش یافته است.

بنا به این آمار سطح ثبت کسب و کارهای جدید در این دوره نسبت به سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ میلادی ۰.۳ درصد افزایش یافته است. در مقابل میزان اعلام ورشکستگی در اتحادیه اروپا طی سه ماهه اول سال جاری از افزایش ۵.۸ درصدی نسبت به سه ماهه قبل آن، حکایت دارد.

از سوی دیگر مقایسه میزان اعلام ورشکستگی کسب و کارها در اتحادیه اروپا با مقطع زمانی مشابه در سال گذشته نشان می دهد که این رقم ۷.۳ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که میزان ثبت کسب و کارها در این اتحادیه در مقایسه با مقطع زمانی مشابه در سال گذشته رشدی ۱۱.۸ درصدی نشان می دهد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

Eurostat
میزان ثبت کسب و کار و اعلام ورشکستگی در اتحادیه اروپاEurostat

کمیسیون اتحادیه اروپا حدود دو هفته پیش، پیش بینی کرده بود که کشورهای عضو این اتحادیه به دلیل شتاب گیری روند واکسیناسیون در برابر بیماری همه گیر «کووید ۱۹»، «سریع تر» از آنچه انتظار می رود رشد اقتصادی را تجربه خواهند کرد. علاوه بر پیشرفت کارزار واکسیناسیون در اتحادیه اروپا، از بسته ۸۰۰ میلیارد یورویی کمک به احیای اقتصادی در این اتحادیه و رونق سریعتر اقتصاد جهانی نسبت به پیش بینی های قبلی، به عنوان عوامل موثر در ظهور چشم اندازی روشن تر برای اقتصاد ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا یاد می شود.

بنا به پیش بینی کمیسیون اتحادیه اروپا تولید ناخالص داخلی کشورهای عضو این اتحادیه ۴.۲ درصد طی سال جاری و ۴.۴ درصد طی سال ۲۰۲۲ افزایش خواهد یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تداوم رکود اقتصادی در اروپا همزمان با بهبود نسبی وضعیت بیکاری

گزارش صندوق بین‌المللی پول؛ آیا چشم‌انداز رشد اقتصادی در جهان روشن است؟

نفوذ رکود به جمع گروه ۷؛ پس از آلمان، ژاپن و بریتانیا هم به رشد اقتصادی منفی دچار شدند