ضرر کرونا برای هواپیمایی‌های امارات؛ زیان سالانه الاتحاد به ۱.۷ میلیارد دلار رسید

یک فروند هواپیمای متعلق به شرکت الاتحاد در حال فرود در فرودگاه ابوظبی
یک فروند هواپیمای متعلق به شرکت الاتحاد در حال فرود در فرودگاه ابوظبی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت هواپیمایی الاتحاد روز پنجشنبه اعلام کرد که در پی کاهش ۲.۹ میلیارد دلاری درآمد این شرکت در مقایسه با سال ۲۰۱۹، زیان عملیاتی آن در سال ۲۰۲۰ به ۱.۷ میلیارد دلار رسید.

آگهی

شرکت هواپیمایی الاتحاد روز پنجشنبه اعلام کرد که در پی کاهش ۲.۹ میلیارد دلاری درآمد این شرکت در مقایسه با سال ۲۰۱۹، زیان عملیاتی آن در سال ۲۰۲۰ به ۱.۷ میلیارد دلار رسید.

بر پایه گزارش هواپیمایی الاتحاد، درآمد سالانه این شرکت در سال ۲۰۱۹ میلادی ۵.۶ میلیارد دلار بوده که در سال گذشته میلادی به ۲.۷ میلیارد دلار کاهش یافته است. هر چند کاهش چشمگیر مسافر به دلیل همه‌گیری کرونا یکی از دلایل عمده این کاهش درآمد بوده ولی هواپیمایی دولتی ابوظبی از سال ۲۰۱۶ تا کنون در مجموع ۵.۶۲ میلیارد دلاری زیان داشته است؛ زیانی که بیش از همه متاثر خرید بی‌مهابای سهام شرکت‌های هواپیمایی اروپایی و آسیایی با هدف رقابت با خطوط هوایی برجسته منطقه از جمله امارات و قطر بوده است.

در حالی که این شرکت از ابتدای سال ۲۰۲۰ برنامه کاهش هزینه‌های خود را آغاز کرده بود، با اعمال محدودیت‌های سفر در دوران همه‌گیری کرونا ترافیک مسافران آن از ۱۷.۵ میلیون نفر در سال ۲۰۱۹ به ۴.۲ میلیون مسافر در سال گذشته رسید. این شرکت هواپیمایی تا کنون ناگزیر شده ضمن تعدیل ۳۳ درصد از نیروی کار خود، حقوق و دستمزد سایر پرسنل خود را بین ۲۵ تا ۵۰ درصد کاهش دهد.

پیشتر هواپیمایی امارات نیز با انتشار عملکرد مالی خود در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ اعلام کرده بود که درآمد این شرکت با ۷۵ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ به ۳.۲ میلیارد دلار تنزل کرده و در مقابل سود ۲۳۵ میلیون دلاری نیمه نخست سال ۲۰۱۹ با زیان ۳.۴ میلیارد دلاری در شش ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۰ مواجه شده است.

امیرنشین ابوظبی در سال ۲۰۰۳ و با هدف رقابت با هواپیمایی امارات که در امیرنشین دُبی مستقر بود، شرکت هواپیمایی الاتحاد را تاسیس کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

غروب سفرهای هوایی در اتحادیه اروپا؛ کدام فرودگاه‌ها بیشترین افت پرواز را تجربه کردند؟

مشاغل جدید خلبانان بیکار شده اروپایی؛ از پیک آمازون تا فروش قهوه استارباکس

افت فروش خودروهای برقی فولکس واگن؛ چرا اروپایی‌ها دوباره به خودروهای بنزینی روی آوردند؟