Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

غروب سفرهای هوایی در اتحادیه اروپا؛ کدام فرودگاه‌ها بیشترین افت پرواز را تجربه کردند؟

فرودگاه فرانکفورت آلمان
فرودگاه فرانکفورت آلمان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) نشان می‌دهد که بزرگترین افت پروازهای تجاری در ماه‌های آوریل، مه و ژوئن سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۹ رخ داده که بین ۸۴ تا ۹۱ درصد بوده است.

آگهی

تازه‌ترین گزارش اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) نشان می‌دهد که با وجود گذشت بیش از یکسال از آسیب‌پذیری صنعت حمل و نقل هوایی از ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های اجتماعی وضع شده با هدف مهار همه‌گیری ویروس کرونا هنوز نشانه‌ای از روند رو به رشد پرواز‌های تجاری قابل مشاهده نیست.

بر پایه این گزارش، نخستین نشانه جدی افول پروازهای تجاری در اتحادیه اروپا طی ماه مارس سال ۲۰۲۰ و با کاهش ۴۴ درصدی این پروازها در مقایسه با ماه مشابه سال ۲۰۱۹ ثبت شده است. اما بزرگترین افت پروازهای تجاری در ماه‌های آوریل، مه و ژوئن سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۹ رخ داده که بین ۸۴ تا ۹۱ درصد بوده است.

هر چند این افت در تابستان سال گذشته میلادی کمتر شد و از آغاز سال میلادی جاری تا کنون هنوز روند رو به بهبودی ثبت نشده است.

بر پایه گزارش یورواستات، فرودگاه شارل دوگُل پاریس با ۲۸ هزار و ۳۰۰ مورد کاهش، بیشترین نزول تعداد پروازهای تجاری را در ماه آوریل ۲۰۲۱ و در مقایسه با سایر فرودگاه‌های بزرگ فعال در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا داشته است. البته از نظر درصد، بیشترین سقوط پروازهای تجاری با ۸۶ درصد در فرودگاه دوبلین رخ داده است.

همچنین فرودگاه‌های مونیخ و کپنهاگ نیز با سقوط بیش از ۸۰ درصدی پروازهای تجاری خود در مقایسه با آوریل سال گذشته مواجه شده‌اند ولی این افت در فرودگاه‌های بزرگ پاریس، فرانکفورت و آمستردام کمتر از ۷۰ درصد بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ضرر کرونا برای هواپیمایی‌های امارات؛ زیان سالانه الاتحاد به ۱.۷ میلیارد دلار رسید

مشاغل جدید خلبانان بیکار شده اروپایی؛ از پیک آمازون تا فروش قهوه استارباکس

بالاترین و پایین‌ترین میزان حقوق بازنشستگی در اروپا مربوط به کدام کشورهاست؟