Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سیاحت در آنگولا؛ گردش با ماشین، از دل کوه و دشت تا ساحل دریا

سیاحت در آنگولا؛ گردش با ماشین، از دل کوه و دشت تا ساحل دریا
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«سفر با ماشین‌ شخصی حس راحتی بیشتری دارد. آنگولا هم کشوری عظیم و بکر است که جاها و چیزهایی زیادی برای دیدن دارد، نه فقط برای آنگولایی‌ها، که برای تمام دنیا.»

آگهی

این برنامهٔ سیاحت در آنگولا، به سفر با ماشین برای کشف شهر، روستا و طبیعت بی‌نظیر این کشور آفریقایی اختصاص دارد.

شکی نیست که آنگولا یکی از زیباترین کشورهای جهان است که باید از آن دیدن کرد. اعضای یک گروه گردشگری تصمیم گرفته‌اند با دوستان و خانوادهٔ خود از آنگولا دیدن کنند. سفر از بندر لواندا آغاز می‌شود. 

آلفردو اولیویه‌را،‌ راهنمای گردشگری می‌گوید:‌ «سفر زمینی با ماشین سرگرمی محبوب ماست. آنگولا هم شرایط این کار را دارد. آفریقاست. به‌نظر من هرکس باید یک خودروی طبیعت‌گردی داشته باشد و جاهای تماشایی را ببیند و این لحظات فوق‌العاده را تجربه کند.»

گروه گردشگران از بندر لواندا تا دهانهٔ رودِ اونزوو، سفری ۱۳۰ کیلومتری دارند و در چند نقطهٔ تماشایی مسیر توقف می‌کنند. در این سفر ۲۱ خودرو هم‌مسیر هستند. گروه اول از بندر لواندا راهی استان نزدیک بنگوو می‌شود تا همزمان در شهرها و روستاهای این نواحی گردش کنند.

یوری مایو گی‌ماراس، مدیر باشگاه گردشگری با خودرو «آنگولا گروپ» می‌گوید:‌ «سفر با ماشین‌ شخصی حس راحتی بیشتری دارد. آنگولا هم کشوری عظیم و بکر است که جاها و چیزهایی زیادی برای دیدن دارد، نه فقط برای آنگولایی‌ها، که برای تمام دنیا. ما هم می‌خواستیم با لندکروزهای باشگاه‌مان از این موقعیت بهره ببریم.»

یورونیوز
مناظر آنگولایورونیوز

وقتی از جادهٔ اصلی به سوی سواحل می‌رویم، مناظر بدیعی در انتظار ماست. لیفون، نام یکی از این مناطق است که از فراز صخره‌ها منظره‌ای فوق‌العاده دارد، جایی که در این سفر باید حتما از آن دیدن کرد.

گروه مسافران سپس راهی دشت ماسه‌ها می‌شود، جایی که هیجان در آن اوج می‌گیرد. همهٔ رانندگان عاشق سفر و طبیعت‌گردی‌اند و البته، به‌خوبی آگاهند که باید مراقب زیست‌بوم باشند.

آدلینو چاوز، گردشگر آنگولایی دربارهٔ لزوم حفظ زیست‌بوم می‌گوید: «من معمولا به هرجا که بروم آنجا را تمیزتراز قبل ترک می‌کنم. می‌شود مسئولانه تفریح کرد؛ چه طبیعت‌گردی باشد چه شکار و ماهیگیری. اگر خودمان عادت‌ به حفظ محیط زیست را ایجاد کنیم، ۲۰ سال بعد هم بچه‌های خودمان به همین شکل اینجا تفریح می‌کنند.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

سپس خودروها به مقصد، یعنی دهانهٔ رودخانه اونزوو می‌رسند. سمت چپ رودخانه قرار دارد و سمت راست دریا. این سفر را می‌شود دو ساعته انجام داد یا آنکه چندین بار در مسیر ایستاد. از این‌جا تا پایتخت کمتر از ۱۰۰ کیلومتر راه است، و با این حال محیطی بسیار پاک و سرزنده دارد.

آنها که سفر با ماشین را در آنگولا‌ تجربه کرده‌اند دوست دارند خاطرهٔ آن را برای دیگران تعریف کنند. برنامهٔ بعدی سیاحت در آنگولا، به ماجراجویی با موتور در این کشور خواهیم اختصاص خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

تجارت در آنگولا؛ مزرعه عظیمی که در دوران کرونا به‌راه افتاد و ثمر داد