Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پوتین: ارزش‌های لیبرالیسم منسوخ شده‌اند

پوتین: ارزش‌های لیبرالیسم منسوخ شده‌اند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«لیبرالیسم بر این اصل مبتنی است که که هیچ کاری نباید کرد. مهاجران می‌توانند بدون هیچ مجازاتی بکشند، به تاراج ببرند و تجاوز کنند. چون آن‌ها حقوق خودشان به‌عنوان مهاجر را دارند و باید مورد محافظت قرار گیرند.»

آگهی

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه می‌گوید ارزش‌های لیبرالیسم منسوخ هستند چرا که این ارزش‌ها از سوی بسیاری از شهروندان جوامع غربی رد شده است.

رئیس جمهوری روسیه در مصاحبه با روزنامه فایننشال تایمز با انتقاد از سیاست درهای باز آنگلا مرکل در برابر مهاجران گفت: صدر اعظم آلمان با در پیش گرفتن رویکرد لیبرال در برابر مهاجران از خاورمیانه، مرتکب یک اشتباه تاریخی شد.

آقای پوتین درباره برخورد با مهاجران گفت: «لیبرالیسم بر این اصل مبتنی است که که هیچ کاری نباید کرد. مهاجران می‌توانند بدون هیچ مجازاتی بکشند، به تاراج ببرند و تجاوز کنند. چون آن‌ها حقوق خودشان به‌عنوان مهاجر را دارند و باید مورد محافظت قرار گیرند.»

در سال‌های اخیر، شمار قابل توجهی از جریان‌های به شدت محافظه کار یا راست افراطی در اروپا و ایالات متحده، تمایل خود را برای نزدیک شدن به روسیه و حل اختلافات سنتی و ژئوپولیتیک ابراز کرده اند.

آقای پوتین همچنین «تفکر لیبرال را پوسیده» خواند و گفت: «این تفکر با منافع اکثریت قریب به اتفاق مردم در تعارض قرار دارد.» رئیس جمهوری روسیه با بیان اینکه همجنسگراستیز نیست افزود: «با این حال اراده کشورهای غربی برای پذیرش همجنسگرایی و انعطاف جنسی» افراطی به نظر می‌رسد. وی با اشاره تلویحی به برنامه‌های بسیاری از کشورهای اروپایی برای انعطاف در مساله جنسیت افزود: «می‌گویند برای بچه‌ها داشتن پنج یا شش هویت جنسی ممکن است.»

روسیه قوانینی برای محدود کردن بروز رفتارهای عاشقانه همجنسگرایان در معابر عمومی دارد و ازدواج دگرباشان جنسی در این کشور قانونی نیست. آقای پوتین با تاکید بر عدم مداخله در زندگی خصوصی افراد گفت: «با این حال نباید اجازه داد تا این وضعیت بر فرهنگ، سنت‌ها و ارزش‌های خانوادگی میلیون‌ها نفر که بخش عمده جمعیت ما هستند، مسلط شود.»

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا، این سخنان رئیس جمهوری روسیه در نقد لیبرالیسم را به شدت محکوم کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون: سرمایه داری لیبرال افراطی به پایان خود نزدیک می‌شود

اولین مسجد لیبرال در برلین افتتاح شد

بالاترین و پایین‌ترین میزان حقوق بازنشستگی در اروپا مربوط به کدام کشورهاست؟