Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اروپایی‌ها روزانه چقدر از زمان خود را به خرید کردن اختصاص می‌دهند؟

 اروپایی‌ها روزانه چقدر از زمان خود را به خرید کردن اختصاص می‌دهند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آلمان، فرانسه، هلند، بلژیک، صربستان یا یونان... به نظر شما شهروندان کدامیک از این کشورها بیشتری زمان را برای خرید کردن اختصاص می‌دهند؟

آگهی

براساس آمارهای منتشر شده در یوروستات، موسسه آمار اروپا واقع در لوکزامبورگ اروپایی‌ها روزانه به طور متوسط ۲۵ دقیقه از زمان خود را صرف خرید کردن و دریافت خدمات شخصی می‌کنند.

بر اساس نظرسنجی‌هایی که بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ در ۱۸ کشور اروپایی انجام شده است، زمانی که مردم اروپا صرف خرید کردن و دریافت خدمات شخصی مانند رفتن به آرایشگاه یا مراجعه به پزشک می‌کنند از ۱۴ تا ۳۵ دقیقه متغیر است.

آلمان، هلند، بریتانیا و بلژیک کشورهایی هستند که مردم آنها به طور میانگین روزانه ۳۰ دقیقه یا بیشتر از زمان خود را صرف خرید کردن یا دریافت خدمات فردی می‌کنند. در مقابل مردم ترکیه، رومانی، صربستان و یونان به طور متوسط کمتر از ۲۰ دقیقه از زمان خود را صرف این کارها می‌کنند. 

این بررسی بر روی افراد ۱۵ تا ۷۴ ساله صورت گرفته است. روزانه و به طور میانگین گروه سنی ۱۵ تا ۱۹ سال ۱۳.۴ دقیقه، گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ سال ۱۷.۸ دقیقه، گروه سنی ۲۵ تا ۴۴ سال ۲۳.۴ دقیقه، گروه سنی ۴۵ تا ۶۴ سال ۲۸.۴ دقیقه و افراد بالای ۶۵ سال ۲۹.۹ دقیقه از زمان خود را به خرید کردن یا دریافت خدمات شخصی اختصاص می‌دهند.

همچنین تفکیک میزان زمان صرف شده برای خرید کردن و دریافت خدمات شخصی نشان می‌دهد در همه کشورها نرخ مشارکت زنان در اغلب کشورها بیشتر از مردان است. این داده‌ها نشان می‌دهد زنان به طور متوسط ۵ .۵ دقیقه بیشتر از مردان زمان برای انجام این کارها سپری می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با گرانترین شکلات جهان آشنا شوید

شهرهای هوشمند سال ۲۰۱۸ کدامند؟

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟