Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟

با همکاری The European Commission
چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رمز موفقیت شرکت‌های تجاری کوچک و متوسط راه یافتن به بازار و پیداکردن شریک‌های تجاری مناسب است. این گزارش داستان موفقیت شرکت کوچک اسکاتلندی است که با امکانات اتحادیه اروپا برای بنگاه‌های تجاری، توانسته به بازار انرژی‌های پاک راه پیدا کند.

رمز موفقیت شرکت‌های تجاری کوچک و متوسط راه یافتن به بازار و پیداکردن شریک‌های تجاری مناسب است. کار شبکه بنگاه‌های تجاری در اروپا نیز حمایت از شرکتهای کوچک و متوسط اروپایی است. این شبکه به بنگاه‌های تجاری کمک می‌کند رویاهیشان را تحقق بخشیده و کسب و کارشان را گسترش بدهند.

این شبکه که بیش از ۶۰ کشور اروپایی در آن حضور دارند، به شرکت‌های تجاری کوچک و متوسط کمک می‌کند هم ظرفیت‌های خود برای نوآوری را افزایش بدهند، و هم فراتر از مرزهای اتحادیه اروپا گسترش یابند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اسکاتلند یکی از کشورهایی است که «شبکه شرکت‌های تجاری اروپا»‌ در آن به کارآفرینان کمک کرده است به منابع مالی مورد نیاز دست یابند ،ایده‌های خلاقانه را عملی کنند و قدرت رقابت در بازارهای جهانی داشته باشند.

جین واترز یکی از مسئولان این شبکه اروپایی در اسکاتلند است. او درباره فعالیتهای این شبکه می‌گوید: «این شبکه بین شبکه‌های مختلف در دنیای کسب و کار ارتباط قوی برقرار و کمک می‌کند بفهمیم چگونه می‌توان هم در سطح محلی و هم در سطح جهانی از کارآفرینان حمایت کرد نقش من شناسایی سهامداران و بنگاه‌های تجاری در سطح ملی و منطقه‌ای است. شرکتها می‌توانند راه حل مشکل‌هایشان را از طریق شبکه ما پیدا کنند.»

**بیشتر بخوانید: **

شراکت تجاری موفق، کلید رشد کسب و کار

شرکت موسوم به NOVA INNOVATION در ادینبور در زمینه تولید انرژی پاک کار می‌کند. این شرکت ابزاری طراحی کرده است که از چرخه طبیعی جزر و مد دریا انرژی تولید می‌کند.

شرکت NOVA INNOVATION توانسته است به لطف امکانات بهترشده (افزوده) شبکه‌های ارتباطی شرکتهای تجاری در اروپا سهم قابل توجهی از بازار منابع تجدیدپذیر انرژی را از آن خود کند.

این شرکت همچنین یکی از نامزدهای دریافت جایزه کمیسیون اروپا برای ترویج کارآفرینی است.

سیمون فورست، مدیر عامل شرکت NOVA INNOVATION می‌گوید: «شریک بلژیکی‌ ما در زمینه ارسال انرژی حاصل از جزرومد به سراسر دنیا فعالیت می‌کند. ما شراکت موفقیت‌آمیزی داشتیم. چون مهارت‌هایمان مکمل یکدیگر بود. کار آنها تحویل پروژه و مشارکت است و ما هم در زمینه‌های مهندسی و فنی مهارت داریم.»

به لطف راهنمایی‌ها و کمکهای شبکه شرکتهای تجاری اروپا موقعیت شرکت نوا در بازار به‌طور چشمگیری ارتقا یافته:‌ رابطه با سهامداران اروپایی دسترسی به حمایتهای مالی اتحادیه اروپا را برای نوا آسان کرده و این شرکت به بازار جهانی نیز راه یافته است

یکی دیگر از امکاناتی که شبکه‌ بنگاه‌های تجاری در اروپا برای شرکت‌های کوچک و متوسط فراهم می‌کند، یافتن سهامدار است. اما سرمایه‌گذاران چگونه می‌توانند درباره سرمایه‌گذاریهایشان اطمینان خاطر پیدا کنند؟

جین واترز در این باره می‌گوید: «ما همکارانی داریم که در زمینه سرمایه گذاری تخصص دارند و همینطور کارشناسانی داریم که شرکتهای می توانند برای توسعه کسب و کارشان با آن‌ها مشورت کنند.»

شرکتهایی که برای دریافت حمایت مالی اتحادیه اروپا از طریق موسسات مالی در منطقه یا کشور خودشان اقدام کرده‌اند، موفق بوده اند. این کار به آنها کمک کرده است تا توانایی‌های لازم برای جذب سرمایه در آینده را کسب کنند.

  • شرکت اسکاتلندی موسوم به Nova Innovation در زمینه تامین انرژی از جزر و مد پیشگام است. کار آنها ساخت و طراحی توربین‌های تولید انرژی از جزر و مد است.

  • شرکت Nova Innovation برای دسترسی به سرمایه و ورود به بازار جدید، از پشتیبانی‌های «شبکه بنگاه‌های تجاری اروپا»‌ بهره برده است.

  • این شبکه به Nova Innovation برای یافتن یک شریک تجاری خوب و مناسب کمک کرده است. شراکت با شرکت بلژیکی موسوم به «السا انرژی» که در حوزه سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر فعالیت می‌کند، به شرکت Nova Innovation کمک کرده است در قالب برنامه «افق ۲۰۲۰ اروپا» سرمایه‌گذاری بیشتری جذب کند.

  • به لطف شبکه های ارتباطی، Nova Innovation توانست از صندوق‌های دیگر اتحادیه اروپا مختص نوآوری کمک‌های مالی دریافت کند که همه اینها به کاهش هزینه های فناوری‌های تخصصی این شرکت منجر شده است.

  • علاوه بر اینها،‌ این شرکت توانست با استفاده از «شبکه بنگاه‌های تجاری اروپا»‌ از حمایت‌هایی مثل کمک در مدیریت حساب‌ها، آموزش در زمینه استراتژی سرمایه گذاری، تغییرات سازمانی برای توسعه و بزرگ شدن شرکت و مدل های مختلف تجاری برخوردار شود.

لینک‌های مفید:

شبکه شرکت‌های تجاری اروپا

ابزارهای اتحادیه اروپا برای حمایت از شرکت‌های کوچک و متوسط تجاری

شرکت NOVA INNOVATION

جایزه کمیسیون اروپا برای ترویج کارآفرینی

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

ذخیره انرژی باد و خورشید در بزرگترین باتری شنی جهان

اغلب کشورهای اروپایی در تامین گرمایش لازم برای شهروندان خود ناتوانند

مدرسه انرژی؛ برنامه‌ای برای آموزش بهینه مصرف انرژی به کودکان