Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

راه ورود استارت‌آپ‌ها به بازار از گروه‌های خوشه‌ای می‌گذرد

با همکاری The European Commission
راه ورود استارت‌آپ‌ها به بازار از گروه‌های خوشه‌ای می‌گذرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

چگونه گروه‌های خوشه‌ای به استارت‌آپها برای یافتن منابع مالی کمک می‌کنند؟

استارت آپهای اروپایی که در زمینه فناوری‌های تمیز کار می‌کنند می توانند از طریق شرکتها خوشه ای‌وارد بازار شوند.

​شرکت‌های خوشه‌ای شبکه‌ای از شرکتهایی است که در حوزه‌ ای خاص فعالیت می‌کنند و با همکاری با یکدیگر می‌توانند فعالیت‌های نوآورانه‌ خود را گسترش بدهند.

گروه خوشه‌ای موسوم به «آوائسن»‌ AVAESEN در والنسیا برنده جایزه سال اروپا برای گروه خوشه‌ای شده است. این گروه خوشه‌ای در حوزه انرژی فعالیت می‌کند.

بیانیکا دراگومیر، مدیر گروه خوشه‌ای «آوائسن»‌ در این باره که چگونه به استارت‌آپها برای ورود بازار به کار کمک می‌کند،‌ می‌گوید: «ما ایده های نوآورانه استارت‌آپها و شرکتهای تجاری را در نظر می‌گیریم. آنها را با شرکتهای بزرگ‌تر در گروه خوشه‌ای، با شهرداری‌ها و با حوزه‌های دیگر صنعتی در ارتباط قرار می‌دهیم تا ایده هایشان را آزمایش کنند. سپس آنها را با سرمایه گذاران مرتبط و به آنها کمک می‌کنیم وارد بازار بشوند.»

استارت‌آپ موسوم به «آئه روکس» در والنسیا یکی از شرکت‌های نوپاست که توانسته است با کمک گروه خوشه‌ای «آوائسن»‌ مشتریان جدید پیدا کرده و وارد بازار شود.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

استارت آپ آئه‌روکس در والنسیا دست به ابتکار جدیدی زده است. این استارت آپ موفق به طراحی و ساخت پوشش محافظ برای تیغه های توربین شده است. تیغه های توربینهای بادی به خاطر شرایط آب و هوایی و در اثر فرسایش آسیب می بینند.

استارت آپ آئه‌روکس پوشش محافظی طراحی کرده است که بهره‌وری آن را ۳۰ درصد بیشتر هزینه‌ تعمیر را کمتر می‌کند. آئه روکس برای توسعه این نوآوری در چارچوب برنامه اتحادیه اروپا، افق ۲۰۲۰ یک میلیون یورو بودجه دریافت کرده است.

رائول کورته،‌ مدیر عامل آئه‌روکس می‌گوید: « طی ۲۰ سال گذشته،ابعاد توربین‌های بادی، برای تولید انرژی بیشتر، بزرگتر شده است. به همین دلیل هم سرعت چرخش پره‌ها بالاست. از سوی دیگر فرسایش پره‌ها در اثر قطرات باران مشکل بزرگی را برای این صنعت ایجاد کرده‌است.»

بیشتر بخوانید:‌

گروه خوشه‌ای برای استارت‌آپ منابع مالی پیدا می‌کنند

کوچک بودن این استارت‌آپ باعث می‌شود به مشتریانش نزدیک‌تر باشد و مشکلات آنها را بهتر بشناسد. در حالیکه شرکتهای بزرگ از چنین فرصتی بی بهره اند و در نتیجه ایده دقیقی از مشکلات ندارند.

مدیر عامل آئه‌روکس می‌گوید که این استارت‌آپ توانسته به راه‌حلهای خلاقانه‌ دست پیدا کند. او می‌افزاید:‌ «با کمک گروه خوشه‌ای «آوائه‌سن»‌ با شرکتهای بزرگتر تماس گرفتیم. بنابراین ما عمیقا متوجه مشکلات مشتریانمان هستیم و می توانیم به راه‌حلهای در سطح وسیع دست پیدا کنیم.»

گروه خوشه‌ای «آوائه‌سن»‌ به استارت‌آپ‌ها برای دستیابی به منابع مالی کمک می‌کند. بیانیکا دراگومیر، مدیر گروه خوشه‌ای «آوائسن»‌ درباره اینکه چگونه شرکتهای خصوصی و شرکتهای سرمایه‌گذاری با هم کار کنند،‌ می‌گوید: «یک نمونه‌اش اتاق فکر شهرهای هوشمند است. در این اتاق فکر با بیش از۳۰ شهرداری در منطقه والنسیا همکاری و مشخص می‌کنیم تا متوجه شویم به چه فناوری‌هایی نیاز دارند. آنها را با شرکت‌هایی که قادرند مشکلاتشان را حل کنند، آشنا می کنیم، و برای اجرای پروژه به دنبال فرصت‌ها و منابع مالی می‌گردیم.»

شرکتهای سرمایه‌گذاری و کمپانی‌هایی که از طریق گروههای خوشه ای با هم همکاری می‌کنند،‌ از حمایت‌های مال کمیسیون اروپا برخوردار هستند.

بیانیکا دراگومیر، مدیر گروه خوشه‌ای «آوائسن»‌ می‌گوید: «بین کارآفرینان و شرکت های خرد و متوسط، با مشتریان و منابع مالی بالقوه، را در سطح ملی و هم درسطح بین المللی، ارتباط برقرار می‌کنیم. به این از شبکه ساده در فناوری های سبز به یک اکوسیستم کامل در این زمینه تبدیل شده‌ایم.»

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

بنیانگذار استارت‌آپ جنجالی آمریکا به دلیل کلاهبرداری مجرم شناخته شد

جمع آوری زباله های فضایی با کمک تسهیلات مالی کمیسیون اروپا برای تحقیق و پژوهش

اسلوونی؛ الگوی اقتصاد چرخه ای در بازیافت زباله های ساختمانی