Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چشم انداز مثبت اقتصاد حوزه پولی یورو

چشم انداز مثبت اقتصاد حوزه پولی یورو
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

گزارشهای کمیسیون اروپایی نشان می دهند که نرخ رشد حوزه پولی یورو در فصل پاییز به شکل چشمگیری افزایش یافته است.

به گفته پی یر مسکوویسی، کمیسیر اقتصادی اتحادیه اروپا آمارها نشان می دهند که دوران بحران اقتصادی اروپا رو به اتمام است و کشورهای حوزه پولی یورو به سوی یک اقتصاد باثبات و متعادل پیش می روند.

پیش بینی‌ها از رشد دو درصدی اقتصاد کلان اروپا در سال آینده میلادی خبر می دهند. در حالی که بریتانیای در حال خروج از اتحادیه اروپا با کاهش رشد روبرو خواهد بود. آمارها همچنین نشان می دهند که اقتصاد کشورهای عضو منطقه مالی یورو در سال ۲۰۱۹، سالی که قرار است خروج بریتانیا از اتحادیه یکسره شود، با رشد دو درصدی مواجه خواهد بود در حالی که بریتانیا به رشد یک درصدی بسنده خواهد کرد.

اما بحرانی چون کاتالونیا می تواند روی اقتصاد کلان اروپا تاثیرگذار باشد.

آقای مسکوویسی می گوید: «در ماه‌های اخیر بازارها باثبات بوده اند، البته باید با سلاحهای سیاسی بیشتر بازارها را کنترل کرد. در واقع هنوز تاثیر بحران کاتالونیا روی اقتصاد کلان اروپا و منطقه مالی یورو تاثیری نداشته است. حتی روی اقتصاد اسپانیا. »

با این حال بسیاری از تحلیلگران اقتصادی معتقدند که ادامه دار شدن بحران کاتالونیا می تواند در درجه اول باعث تضعیف اقتصاد اسپانیا شود و در پی آن اقتصاد کلان قاره را تحت تاثیرقرار دهند.

کمیسر اقتصادی اتحادیه اروپا با اشاره به اسناد پارادایز گفت: « واقعا شرم آور است که همچنان اروپا میزبان فرارهای مالیاتی در جهان است. همچنین در نظر داریم قوانین سفت و سختی علیه کشورهای جهان که حامی گزیزگاههای مالیاتی هستند اتخاذ کنیم.»

البته آقای مسکوویسی درباره تنبیه و مجازات علیه کشورهای اروپایی که مامن فرارهای مالیاتی هستند توضیحی نداد اما گفت و قول می دهد در آینده نزدیک نام کشورهای خاطی در این زمینه اعلام شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟