Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گفتگوهای جدید بین مقامات یونان و وام دهندگان این کشور

گفتگوهای جدید بین مقامات یونان و وام دهندگان این کشور
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وام دهندگان اروپایی یونان بار دیگر در بروکسل برای حل بحران بدهیهای این کشور گردهم آمده اند.

آگهی

وام دهندگان اروپایی یونان بار دیگر در بروکسل برای حل بحران بدهیهای این کشور گردهم آمده اند.

در این نشست مقامات تاثیرگذار اروپایی از جمله وزرای دارائی فرانسه و آلمان و یونان و رییس صندوق بین المللی پول، کریستین لاگارد حضور دارند. در ماههای اخیر بحث بر سر آزادسازی بخشی از کمکهای جدید به یونان همچنان بدون پاسخ مانده است.

برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه پیش از آغاز گفتگوها به خبرنگاران گفت: «امیدوارم از این پس بجای یافتن راه حل های کوتاه مدت بدنبال چشم اندازهای مثبت برای آینده یونان باشیم.»

صنددوق بین المللی پول خواستار کاهش بدهیهای یونان در قبال کمکهای جدید به این کشور در راستای بهبود شرایط اقتصادی است و قدرتمندترین اقتصاد اروپا، آلمان با این موضوع مخالف است. وزیر اقتصاد و دارائی این کشور می گود: « اغلب یونانی ها خواستار توافقی جدید میان وام دهندگان و دولت هستند. به همین دلیل نباید با طرح پیشنهادات جدید زمان را کشت.»

برلین از صندوق بین المللی خواسته تا در پرداخت وامهای جدید به یونان سهم بیشتری متقبل شود.

اما رئیس یوروگروپ درباره کسب توافق جدید می گوید: « آماده سازی یونان امروز ارتباطی با مسائل سالهای گذشته ندارد. ما هم به این موضوع واقفیم. مرحله جدیدی آغاز خواهد شد و ناگزیر باید به اقتصاد یونان کمک و از آن حمایت کنیم تا این کشور بتواند سال آینده سربلند از بدهیها بیرون بیاید.»

یونان در ماه ژوییه آینده ناگزیر طبق توافقهای گذشته مجبور است ۷ میلیارد یورو از بدهی ها را پرداخت کند و برای اینکار وامهای جدیدی لازم است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟