Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پس از برکسیت رستورانها در بریتانیا با کمبود نیروی کار مواجه خواهند شد

پس از برکسیت رستورانها در بریتانیا با کمبود نیروی کار مواجه خواهند شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

کمبود نیروی کار رستورانها و فست فودها پس از برکسیت از موضوعاتی است که می تواند در فعالیتهای اقتصادی بریتانیا اختلال ایجاد کند. رستورانها و فست فودهای هندی، پاکستانیو یا بنگلادشی فعال در این کشور نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

اولی خان، از انجمن رستورانهای بنگلادشی می گوید: «به انجمن ما وعده داده شده بود که اگر از برکسیت حمایت کنیم نیروی کار کافی از آسیای جنوبی خواهیم داشت. اما اکنون این موضوع صحت ندارد.»

پس از برکسیت عده ای از نیروی کار رستورانها به کشورهایشان باز می گردند. این روند تهدید بزرگی برای این بخش است.

انام علی، صاحب یک رستوران هندی در بریتانیا می گوید: «افرادی که با ما کار می کنند معمولا اروپایی هستند، از جمله رومانیایی و یا لهستانی، که از اینجا خواهد رفت و در نهایت ما مجبوریم رستورانهایمان را تعطیل کنیم.»

محدود شدن جذب نیروی کار در بریتانیا از کشورهای اتحادیه اروپا پس از برکسیت و کاهش ارزش پوند عوامل مهم تردید نیروی کار خارجی برای ماندن در این کشور است.

یک کارگر رستوران تبعه لهستان می گوید: «امروز اکثر افرادی که اخیرا اینجا آمده اند، مثل من، از خود می پرسند آیا باید بمانند یا خیر. آیا باید برروی اینجا حساب باز کرد و یا اینکه بازگشت؟ شاید بخت خود را جای دیگری آزمایش کنم.»

روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رسما از بیست و نهم ماه مارس سال جاری آغاز می شود. تردید سرمایه گذاران و سقوط شدید ارزش پوند در برابر دلار آمریکا و در نتیجه افزایش شدید نرخ تورم از جمله عواملی هستند که اقتصاد بریتانیا را تهدید می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش دولت اتریش برای افزایش سقف کار روزانه به ۱۲ ساعت

بریتانیا؛ شعبه‌های کی‌اف‌سی به‌دلیل کمبود گوشت مرغ تعطیل شدند

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟