تلاش دولت اتریش برای افزایش سقف کار روزانه به ۱۲ ساعت

تلاش دولت اتریش برای افزایش سقف کار روزانه به ۱۲ ساعت
Copyright  عکس: رویترز
نگارش از Euronews

دولت اتریش لایحه‌ای را تقدیم پارلمان این کشور کرده که بر اساس آن سقف ساعت کار روزانه نیروی کار ایران کشور به ۱۲ ساعت افزایش می‌یابد.

دولت اتریش لایحه‌ای را تقدیم پارلمان این کشور کرده که بر اساس آن سقف ساعت کار روزانه نیروی کار  به ۱۲ ساعت افزایش می‌یابد.

در حال حاضر ساعت رایج کار روزانه در اتریش ۸ ساعت و سقف روزانه آن ۱۰ ساعت است. همچنین هر نیروی کار شاغل در اتریش ملزم به بیش از ۴۱ ساعت کار در هفته است که از جمله بالاترین ساعت‌های کاری در میان کشورهای اروپایی به شمار می‌رود.

با این وجود دولت اتریش، لایحه‌ای به مجلس ارائه کرده که در صورت تصویب آن، سقف ساعت کار روزانه شاغلان اتریشی به ۱۲ ساعت افزایش می‌یابد که این امر به آنها اجازه می‌دهد تا ۶۰ ساعت در هفته کار کنند.

البته این لایحه تصریح کرده که ساعت کار قانونی روزانه همچنان ۸ ساعت باقی خواهد ماند.

با این وجود احزاب چپگرای حاضر در پارلمان اتریش نسبت به افزایش فشارها بر نیروی کار این کشور هشدار داده‌اند. در مقابل احزاب راستگرای این کشور نیز با استقبال از لایحه دولت آن را اقدامی برای بهبود وضعیت درآمدی نیروی کار اتریش ارزیابی کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:بیشترین ساعت کار در هفته متعلق به کدام کشور اروپایی است؟

با توجه به این که در حال حاضر نیز اتریشی‌ها بیش از سایر شاغلان اروپا کار می‌کنند، جلب نظر عمومی نسبت به چشم انداز۶۰ ساعت کار در هفته، قدری دشوار به نظر می‌رسد. افزون بر این اکثر اتحادیه‌های کارگری اتریش با طرح این ادعا که دولت پیش از ارائه این لایحه هیچ مذاکره‌ای با شرکاء اجتماعی خود از جمله اتحادیه‌های کارگری نداشته، قصد دارند با تلاش‌های گسترده خود دولت را وادار به عقب‌نشینی کنند.

بیشتر بخوانید:شروع روز کاری پیش از ساعت ۱۰ صبح «شکنجه» است

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط