Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

برنامه کارآفرینی در حومه فقیرنشین شهر گوتنبرگ

برنامه کارآفرینی در حومه فقیرنشین شهر گوتنبرگ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در یکی از فقیرنشین ترین محله های گوتنبرگ در سوئد، برنامه ای برای کارآفرینی شروع شده است.

در یکی از فقیرنشین ترین محله های گوتنبرگ در سوئد، برنامه ای برای کارآفرینی شروع شده است. این برنامه که «وان استاپ فیوچر شاپ» نام دارد، به استفاده از فرصتها و تحقق رویاها در مناطقی از کشور کمک می کند که با نرخ بالای بیکاری و جرم و جنایت، و عملکر ضعیف دانش آموزان دست و پنجه نرم می کنند.

دنیلا اولمونگر، مسئول این برنامه می گوید که هدفش، ایجاد مرکزی برای کسانی بوده که ایده هایی برای به راه انداختن کسب و کار دارند.

جایزه ترویج شرکتهای اروپایی

  • جایزه ترویج شرکتهای اروپایی. این جایزه از سوی کمیسیون اروپا به کسانی اهدا می شود که برای توسعه و ترویج کارآفرینی و به راه انداختن کسب و کارهای کوچک در سطح ملی، منطقه ای و محلی تلاش می کنند
  • هر سال صدها طرح اروپایی که اقداماتی برای ایجاد شغل و تاسیس شرکتهای تجاری کوچک انجام داده اند، برای دریافت این جایزه ثبت نام می کنند. جایزه ترویج شرکتهای اروپایی در شش بخش مختلف به پروژه های برتر اروپایی تعلق می گیرد
  • طرح کارآفرینی موسوم به «وست هیسینگن» از سوئد امسال جایزه بزرگ هیات داوران را از آن خود کرد

لینکهای مفید

اقامتگاه زمستانی برای گل و گیاه

هلنا مانساس در این حومه فقیرنشین زندگی می کند. او قبلا گرافیست بوده، امروز با کمک این برنامه دست به کار عجیبی زده است. هلنا در سال ۲۰۱۲ «هتل دالیا» را برای نگهداری از «گل و گیاه» ایجاد کرده است: او در این هتل در فصل سرما از گلدانها، گیاهان اشخاص یا شرکتها نگهداری می کند.

هلنا که برای به راه انداختن این کسب و کار از برنامه دنیلا کمک گرفته، درباره مزایای آن می گوید: «با کمک این برنامه توانستیم با کارشناسان توسعه کسب و کار مشاوره کنیم. مشاوره حقوقی خوبی هم برای تنظیم قرار دادهایمان دریافت کردیم. همچنین، فرصتهای بسیار مناسبی هم برای ایجاد شبکه، تماس و ملاقات با کارآفرینان دیگر داشتیم.»

هلنا با کمک این برنامه نه تنها موفق به حفظ کسب و کارش شده، بلکه توانسته آن را توسعه هم بدهد. او دو محل جدید برای نگهداری گیاهان ایجاد کرده و در کنار آن مربای خانگی هم می فروشد. او بزودی یک کارمند هم استخدام می کند.

دنیلا اولمونگر، مسئول برنامه «وان استاپ فیوچر شاپ» به هلنا برای توسعه کارش توصیه می کند که حق استفاده از نام «هتل گیاهان» را به نام خود ثبت کند. وی می افزاید: «هتل “دالیا” را در سراسر سوئد گسترش بدهد و در عرض سه تا پنج سال شاید معروف ترین سوغاتی خوراکی گوتنبرگ را داشته باشید.»

نتایج امید بخش اجرای برنامه کارآفرینی در حومه فقیر نشین گوتنبرگ

نتایج اجرای برنامه «وان استاپ فیوچر شاپ» در حومه فقیر نشین دومین شهر بزرگ سوئد تاکنون دلگرم کننده و امید بخش بوده است و این منطقه را تبدیل به مرکزی برای کارآفرینی کرده است.

دنیلا اولمونگردرباره فهرست کارهایی که تاکنون توسط این برنامه در این حومه گوتنبرگ انجام داده است می گوید: «۱۰۷ شرکت تجاری شروع به کار کردند. هر کدام از این شرکتها را یک شخص حقیقی به راه انداخته است. در واقع یک مدل جدید برای مردم این محله است.»

وی می گوید که در آینده قرار است در این برنامه به مهاجران هم برای ایجاد کسب و کار کمک شود. او می افزاید: «مهاجران خیلی مشتاقند که همکاری کنند، نمی خواهند به کمهای دولتی وابسته باشند. خیلی از آنها قبلا کسب و کار به راه انداخته اند و موفق هم بوده اند. در نتیجه می توانند همین کار را اینجا هم انجام بدهند.»

طرح «وان استاپ فیوچر شاپ» جایزه هیات داوران «ترویج شرکتهای اروپایی» را در سال ۲۰۱۶ از آن خود کرده است. این جایزه از سوی کمیسیون اروپا به کسانی اهدا می شود که برای توسعه و ترویج کارآفرینی و به راه انداختن کسب و کارهای کوچک در سطح ملی، منطقه ای و محلی تلاش می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب و کارهای کوچک در گرجستان

بانک سرمایه‌گذاری اروپا به کسب‌وکارهای کوچک کمک می‌کند

چگونه شرکت اسکاتلندی تولید انرژی پاک توانسته فراز و نشیب بازار را پشت سر بگذارد؟