Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گرایش بیش از پیش خودروسازان به تولید اتومبیلهای برقی

گرایش بیش از پیش خودروسازان به تولید اتومبیلهای برقی
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نمایشگاه بین المللی خودروی پاریس روز پنجشنبه درهای خود را به روی دست اندر کاران صنعت خودرو گشود.

آگهی

نمایشگاه بین المللی خودروی پاریس روز پنجشنبه درهای خود را به روی دست اندر کاران صنعت خودرو گشود. از روز شنبه نیز این نمایشگاه پذیرای عموم خواهد بود.

فروش خودروی نو در اتحادیه اروپا از ماه ژانویه سال جاری به رشدی معادل ۸.۱ درصد رسیده است.

بحران مربوط به استفاده از نرم افزارهای مختل کننده تستهای میزان آلایندگی هوا در خودروهای فولکس واگن، گرایش شرکتهای خودروسازی را برای تولید اتومبیلهای برقی افزایش داده است.

فولکس واگن هم از جمله این کمپانی ها است که نمونه اولیه خودروهای برقی خود را ارائه داده است. پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۰ این اتومبیلها بنام «آی دی» وارد بازار شوند.

مصاحبه یورونیوز با مدیر فروش شرکت فولکس واگن

*یورونیوز: یک سال از رسوایی استفاده از نرم افزارهای غیرقانونی مختل کننده تستهای میزان آلایندگی هوا در خودروهای فولکس واگن می گذرد. با یورگن اشتاکمن، مدیر فروش این کمپانی گفتگومی کنیم.

یورونیوز: فولکس واگن به مشتریانش در آمریکا تا ۱۰ هزار دلار خسارت می پردازد. چرا این شرکت زیربار این نوع از جبران خسارت در اروپا نمی رود؟

یورگن اشتاکمن: «ما با همه مشتریانمان در سراسر دنیا رفتار یکسانی داریم. سعی داریم راه حلی تکنیکی بیابیم و بهترین خدمات را ارائه دهیم. برفعالیتهای فولکس واگن در نقاط مختلف دنیا قوانین حقوقی متفاوتی حاکم است. تابع یک قانون خاص در همه جای دنیا نیستیم. بنابراین راه حلی که در آمریکا ارائه شده با جاهای دیگر تفاوت دارد. خبر خوب برای اروپا این است که راه حلی برای مشکلات ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو پیدا شده، مشکلات تکنیکی آنها حل خواهد شد و قطعاتی نیز تعویض می شود. با مشتریان تماس گرفته خواهد شد تا نسبت به تعویض نرم افزارها اقدام کنند.»

یورونیوز: کمیسیون اروپا فشار می آورد تا در اروپا توافقی همانند ایالات متحده بدست آید. آیا با بروکسل در حال مذاکره هستید؟

یورگن اشتاکمن: «حساسیت درباره این موضوع را می توانم بفهمم اما اصرار برای پرداخت خسارت به هر مشتری ممکن نخواهد بود. همانطوری که به ما دستور داده شده هر خودرو را تعمیر خواهیم کرد.»

یورونیوز: در ماه ژوئن ماتیاس مولر، از سرمایه گذاری بالا در بخش خودروهای بدون راننده و برقی خبر داد. چه زمانی اولین سری این خودروها وارد بازار خواهند شد؟

یورگن اشتاکمن: «فولکس واگن در دوره گذار و تغییرات قرار دارد. این کمپانی در راه سرمایه گذاری برای تولید خودروهای برقی قرار گرفته است. این به معنای آنست که این خودروها موتورهای درون سوز نخواهند داشت. بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ کیلومتر باطری آنها احتیاج به شارژ ندارد. تا سه سال آینده، حدودا سال ۲۰۲۰ اولین سری این اتومبیلها وارد بازار خواهند شد. قیمت آنها هم معادل مدلهای گلف خواهد بود. تا سال ۲۰۲۵ اولین خودروساز در دنیا خواهیم بود که سالی ۱ میلیون دستگاه اتومبیل برقی تولید می کند.»

یورونیوز: چه آینده ای برای خودروهای دارای سوخت گازوئیلی متصور هستید؟

یورگن اشتاکمن: «پاسخ سئوال شما ساده است. همزمان تولید خودروهای بنزینی و گازوئیلی ادامه خواهد داشت. در آینده در تولید اتومبیلها با سوخت تمیز سرمایه گذاری خواهد شد. وظیفه ما اینست که به تکنولوژی ساخت خودرو با سوخت غیرآلاینده دست یابیم و در عین حال برروی تولید اتومبیلهای برقی متمرکز باشیم. »

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاهی به خودروهای الکتریکی در نمایشگاه پاریس

تخیل خودروسازان و خودروی آینده در نمایشگاه پاریس

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟