تخیل خودروسازان و خودروی آینده در نمایشگاه پاریس

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تخیل خودروسازان و خودروی آینده در نمایشگاه پاریس

آینده خودرو ممکن است زودتر از آنچه فکر می کنید در اینجا باشد. این پیام نمایشگاه خودروی پاریس، محل عرضه خودروی های ابتکاری و آینده نگرانه تولیدکنندگان مهم است.

در میان تولیدکنندگان فرانسوی پیش نمونه اولیه رنو برقی «تره زور» (trezor)، با قدرت ۳۵۰ اسب بخار از خودروهای مسابقه ای رنو تاثیر گرفته است. سیتروئن، تولید کننده فرانسوی دیگر نیز با سیتروئن «سی اکسپرینس» (CXperience) و موتور دوگانه سوز یا هیبرید به نمایشگاه آمده است. مرسدس تقریبا شش متری به نام «مایباخ شش» (Maybach 6)، تخیل طراحان شرکت بنز از آینده نیز با انرژی برق کار می کند.

اما نشان دادن این همه ابتکار پرهزینه چه اهمیتی دارد؟ الکس گوی، سردبیر سردبیر یک وبسایت خودرو می گوید: «تخیل و نوآوری مرزی ندارد. زیرا مقررات و قانونها مرزهای عملی را تعیین می کنند، از جمله قانونهایی برای ایمنی چراغها و ارتفاع آنها. ولی خودروی ابتکاری ظرفیت های بالقوه یک خودرو را نشان می دهد. نشان می دهد طراحی و ساخت اتومبیل در صورت وجود امکانات و فضا تا کجا پیش می رود.»

تویوتا در زنجیره لکسوس، تولیدات لاکچری خود، لکسوس «یو اکس» (Lexus UX) را عرضه کرده است که از صندلی جنبشی بهره می برد. به گفته طراحان آن این نوع صندلی به تثبیت حرکت سر سرنشین کمک می کند. نمایشگاه خودروی پاریس تا ۲۵ مهر، ۱۶ اکتبر در جریان است.