قرارداد یک شبکه خط لوله اروپایی به امضا رسید

قرارداد یک شبکه خط لوله اروپایی به امضا رسید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

توافق برای احداث شبکه خط لوله بروآ (BRUA)، که به اتحادیه اروپا امکان دسترسی مستقل به خطوط حمل و نقل انرژی را می دهد، در بوداپست پایتخت مجارستان به امضا رسید.

آگهی

توافق برای احداث شبکه خط لوله بروآ (BRUA)، که به اتحادیه اروپا امکان دسترسی مستقل به خطوط حمل و نقل انرژی را می دهد، در بوداپست پایتخت مجارستان به امضا رسید. اتحادیه اروپا با بودجه ای حدود ۲۰۰ میلیون یورو از این خط لوله حمایت مالی و سیاسی می کند.

کمیسر آب و هوا و انرژی در اتحادیه اروپا هنگام امضای قرارداد گفت: «ما در حال تاسیس شبکه ای از خط لوله هستیم. این نه یک خط لوله بزرگ سنتی، بلکه خط لوله ای کوچکتر با جریان معکوس است که اجازه جریان گاز در جنوب، شرق و غرب اروپا را می دهد و منابع بیشتر و ارزان تری از انرژی را فراهم می سازد.» این شبکه خط لوله که بخشی از آن رومانی عبور می کند، توسط این کشور و بلغارستان، مجارستان و اتریش ساخته خواهد شد. هدف اتحادیه اروپا و کشورهای عضو این اتحادیه، یافتن راه حل های بهینه و متنوع برای دستیابی به گاز طبیعی توسط شرکت ها و مصرف کنندگان این کشورهاست.

وزیر انرژی رومانی هنگام امضای این قرارداد گفت: «این خط لوله از حمایت مالی مهمی از سوی اتحادیه اروپا برخوردار است و به همین دلیل “مکانیسم یک پروژه مورد علاقه مشترک” نام گرفته است. این حمایت مالی حدود ۱۸۰ میلیون یورو خواهد بود و شرکت حمل و نقل رومانی نیز ۲۲۰ میلیون یورو خواهد پرداخت. این بدان معناست که پروژه مورد نظر علاوه بر امنیت انرژی کارآفرینی و رشد اقتصادی نیز به همراه خواهد داشت.»

گزارشگر یورونیوز در بوداپست: «بیش از ۲۵ سال از فرو افتادن پرده آهنین می گذرد، اما وابستگی اروپا به گاز روسیه همچنان باقی است. با توجه به تنش های مربوط به جغرافیای سیاسی طی سال های گذشته، ساختن هرچه سریع تر این شبکه خط لوله برای ایجاد تنوع در بازار انرژی، بسیار مهم است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند