Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بانکی در آلمان برای حساب های جاری از مشتریان خود مالیات می گیرد

بانکی در آلمان برای حساب های جاری از مشتریان خود مالیات می گیرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بانک «ریفیسن» در ایالت باواریا در آلمان تصمیم گرفته است حساب های جاری مشتریان خود با بیش از ۱۰۰ هزار یورو را شامل مالیات کند.

آگهی

بانک «ریفیسن» در ایالت باواریا در آلمان تصمیم گرفته است حساب های جاری مشتریان خود با بیش از ۱۰۰ هزار یورو را شامل مالیات کند. این بانک برای این منظور میزان ۰.۴ صدم درصد را بعنوان مالیات تعیین کرده است.

تصمیم این بانک با سیاست بهرۀ منفی اعلام شدۀ از سوی بانک مرکزی اروپا برای سپرده گذاری های صورت گرفته توسط بانک های اروپایی در نزد این نهاد مالی مغایرت دارد.

نرخ بهرۀ بانکی برای پولهایی که از سوی بانک های اروپایی به بانک مرکزی اروپا سپرده می شود از میزان ۰.۱ صدم درصد در ژوئن ۲۰۰۴ به منفی ۰.۴ صدم درصد در مارس ۲۰۱۶ رسیده است.

جوزف پل، یکی از مدیران این بانک در توضیح این امر می گوید: «این مبالغ هر روز باید در این حساب ها در دسترس باشند اما ما نمی توانیم با آنها کار کنیم. اگر این پولها را در نزد بانک مرکزی اروپا بگذاریم باید چهار صدم درصد سود بدهیم و ما هم در عوض از مشتریان این بهره رامی خواهیم چرا که انها مسئول این پولها هستند. این تصمیم شامل حساب های سپرده گذاری یا دیگر حساب های سرمایه گذاری نمی شوند و فقط شامل حساب های جاری خواهند شد.»

این بانک امیدوار است به این ترتیب مشتریان خود را به سرمایه گذاری پول های خود تشویق کند تا اینکه این سپرده ها در حساب های پس انداز بدون استفاده باقی بمانند.

از میان ۱۴۰ دارندۀ حساب های جاری مهم که جمعا ۴۰ میلیون سپرده در نزد این بانک دارند، تعدادی ترجیح داده اند سپرده های خود را به دیگر بانک ها بسپارند در حالیکه به گفتۀ مقامات این بانک، تعدادی نیز سرمایه گذاری را انتخاب کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقبت روسیه از عربستان در صادرات نفت به چین؛ واردات نفت آمریکا توسط پکن ۸۱ درصد رشد کرد

چین فرستاده ویژه خود را برای مذاکرات صلح مرتبط با جنگ اوکراین به عربستان می‌فرستد

تلاش ژاپن برای تقویت بخش دفاعی خود؛ سفرهای اروپایی و آمریکایی کیشیدا آغاز شد