Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

صنعت گردشگری یونان گرفتار مشکلات متعدد

صنعت گردشگری یونان گرفتار مشکلات متعدد
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تنشهای موجود در کشورهای توریستی چون مصر و یا ترکیه موجب شده کشوری چون یونان که سالانه پذیرای گردشگران بیشماری است به تقویت صنعت گردشگری خود امید داشته باشد.

آگهی

تنشهای موجود در کشورهای توریستی چون مصر و یا ترکیه موجب شده کشوری چون یونان که سالانه پذیرای گردشگران بیشماری است به تقویت صنعت گردشگری خود امید داشته باشد. اما دست اندر کاران این بخش از مشکلات دیگری سخن به میان می آورند.

مانولیس لئوسیس، صاحب یک رستوران می گوید: «فکر می کنم امسال مشکل خواهیم داشت. خارجی ها به صراحت می گویند نمی خواهند در تمام ساحل ها و دم در همه خانه ها پناهجویان را ببینند. آنها پیش از این با بحران پناهجویان در کشورهای خود مثل اتریش، آلمان و یا سوئد درگیری داشته اند.»

علیرغم توافق بین ترکیه و اتحادیه اروپا در زمینه کنترل ورود پناهجویان به کشورهای اروپایی اما هنوز نگرانی هایی در کشورهایی چون یونان در این زمینه به چشم می خورد.

توماس هالدائیوس، صاحب یک هتل و از اعضای فدراسیون هتلداری یونان گفت: «دیروز در هتل من حتی یک نفر هم نبود بنابراین تعطیل کردم. حتی یک مشتری هم نبود. تنها ماه اوت مانده که ۱۵ تا ۲۵ روز آنرا کار خواهم کرد. آیا هتل من به حیات خود می تواند ادامه دهد؟ آیا عملکرد آن می تواند هزینه های سال را پوشش دهد؟ غیرممکن است. با حساب و کتاب کردن متوجه می شویم که باید فعالیتهایمان را متوقف کنیم.»

از سوی دیگر کنفدراسیون گردشگری یونان پیش بینی کرده خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می تواند تاثیر منفی برروی صنعت توریسم این کشور داشته باشد.

یک گردشگر بریتانیایی می گوید: «برکسیت برنامه های سفرها را بهم ریخته است. اگر به سیستم قدیمی ویزا برگردیم و ارزش پوند در برابر یورو به ثبات نرسد خیلی امور برای خیلی از مردم تغییر خواهد کرد. در حال حاضر هرج و مرج کامل داریم هیچ کس به شما جواب روشنی نمی دهد.»

سیملا توخدیدو، خبرنگار یورونیوز در آتن در پایان گزارش ارسالی خود گفت: «بخش گردشگری در یونان از جمله بخشهایی است که آینده روشنی را پیش روی کسانی که خواهان ایجاد یک شرکت هستند و یا بدنبال کار می گردند نمی گذارد. عملکرد این صنعت در سال جاری برای رسیدن به رشد اقتصادی اهمیت زیادی دارد. همچنین نشان می دهد تا چه حد کارآفرینان در برابر چالشهای موجود مقاومت دارند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟