Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

موافقت یوروگروپ با پرداخت قسمت دیگری از وامهای بین المللی به یونان

موافقت یوروگروپ با پرداخت قسمت دیگری از وامهای بین المللی به یونان
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گروه وزیران دارایی حوزه پولی یورو موسوم به یوروگروپ، به ریاست یرون دایسلبلوم در نشست روز پنجشنبه خود در لوکزامبورگ نسبت به پرداخت قسمت دیگری از وامهای بین الملی به یونان، معادل…

آگهی

گروه وزیران دارایی حوزه پولی یورو موسوم به یوروگروپ، به ریاست یرون دایسلبلوم در نشست روز پنجشنبه خود در لوکزامبورگ نسبت به پرداخت قسمت دیگری از وامهای بین الملی به یونان، معادل ۷.۵ میلیارد یورو، با یکدیگر به توافق رسیدند.

پی یر مسکوویسی، کمیسر امور اقتصادی، مالی، مالیات و گمرک کمیسیون اروپا گفت: «پیشرفتهای زیادی به دست آمده. به همین دلیل چند دقیقه پیش یوروگروپ همراه مکانیسم ثبات اروپایی برای پرداخت ۷.۵ میلیارد یورو به یونان موافقت خود را اعلام کردند. این رقم می تواند به اقتصاد یونان اکسیژن برساند. این موضوعی است که ما در پی آن هستیم.»

وزیران دارایی حوزه پولی یورو در جلسه خود برنامه های اصلاحی یونان و روند اجرای آنها، که پیش شرط اصلی دریافت وام بود را مناسب و مثبت ارزیابی کرده اند.

این میزان از وام قسمتی از سومین بسته کمک مالی بین المللی معادل ده میلیارد و سیصد میلیون یورو را تشکیل می دهد که ابتدای هفته آینده به یونان پرداخت خواهد شد. این کشور با دریافت این مبلغ می تواند قسمتی از بدهی های خود را بازپرداخت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟