Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

روسیه خواهان شرکت در نشست آینده اوپک است

روسیه خواهان شرکت در نشست آینده اوپک است
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اقتصاد متکی بر صادرات نفت روسیه، از سقوط شدید قیمت طلای سیاه متحمل فشار و ضرر و زیان بالایی شده است. روند نزولی بهای نفت، بودجه این کشور که بر مبنای

آگهی

اقتصاد متکی بر صادرات نفت روسیه، از سقوط شدید قیمت طلای سیاه متحمل فشار و ضرر و زیان بالایی شده است. روند نزولی بهای نفت، بودجه این کشور که بر مبنای قیمت هر بشکه حدود ۵۰ دلار تدوین شده را نیز با اختلال روبرو کرده است.

روسیه از جمله کشورهایی است که نفع خود را در کاهش جهانی سطح تولید نفت می بیند. در این راستا الکساندر نواک، وزیر انرژی این کشور آمادگی روسیه را برای شرکت در نشست آینده سازمان اوپک که در ماه فوریه برگزار می شود، اعلام کرده است.

آندری پولیشوک، کارشناس بانک سوییسی رایف آیزن می گوید: «موضوع تعیین کننده در بازار نفت در سال جاری، احتمال افت تولید نفت کشورهای غیرعضو اوپک است. این کشورها هزینه زیادی برای تولید می پردازند و در حال حاضر برای حفظ سطح کنونی تولید ضعیف شده اند.»

اوپک در نظر دارد با شرکت دادن کشورهای غیرعضو در نشست خود وضعیت بحرانی بازار نفت را مورد بررسی قرار دهد. پیش از این نیز به غیر از روسیه چند کشور غیرعضو برای شرکت در نشست این سازمان آمادگی خود را اعلام کرده اند.

براساس آخرین گزارشها حجم تولید روزانه نفت روسیه در سال ۲۰۱۵ به ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟