Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دیدار رئیس جمهوری فرانسه و نخست وزیر یونان

دیدار رئیس جمهوری فرانسه و نخست وزیر یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فرانسوا اولاند در دومین روز از سفر خود به یونان با آلکسی سی‍‍پراس، نخست وزیر این کشور دیدار کرد. رئیس جمهوری فرانسه که در راس یک گروه از تجار و

آگهی

فرانسوا اولاند در دومین روز از سفر خود به یونان با آلکسی سی‍‍پراس، نخست وزیر این کشور دیدار کرد. رئیس جمهوری فرانسه که در راس یک گروه از تجار و کارآفرینان فرانسوی به یونان آمده است، هدف از این سفر را حمایت از طرح های اصلاحی دولت آتن برای بهبود وضعیت اقتصادی این کشور اعلام کرده است.

در پایان نشست دوجانبه، نخست وزیر یونان در سخنانی با اشاره به توافق انجام شده با وام دهندگان بین المللی یادآور شد: «لازم است که کسانی که نمی دانند بدانند که یونان توافقی را امضا کرده و به آن پایبند است که نه حاکمیت این کشور را زیر سئوال می برد و نه انسجام اجتماعی آن را نابود می کند.»

طرفین بر سر یک رشته «همکاری های ژئوپلیتیک بلند مدت» به توافق رسیده اند که «بهبود و تقویت ساختار اداری یونان» از جمله است.

گیورگوس کاپوپولوس، کارشناس مسایل سیاسی می گوید: «ممکن است سرمایه گذاری در یونان در بلند مدت خطراتی را به همراه داشته باشد، اما موقعیت فرانسه متفاوت است؛ هدف فرانسه از سرمایه گذاری در یونان این است که بیش از هر چیز منافع سیاسی و ژئوپلیتیک خود را تضمین کند.»

رئیس جمهوری فرانسه که در جریان مذاکرات دولت یونان با وام دهندگان بین المللی نقش موثری داشت، طی سخنانی در مجلس یونان بار دیگر از سیاست های سیپراس حمایت کرد و خطاب به مردم یونان گفت: «به آتن آمدم تا به شما، مردم یونان به خاطر رفتار دموکراتیکی که در ماه های اخیر از خود نشان دادید٬ ادای احترام کنم . شما سرنوشت خود را در دست گرفتید و شجاعانه با وضعیت موجود روبرو شدید.»

علاوه بر بدهی های دولتی، مشکلات سیاسی و بی ثابتی ناشی از آن از میزان سرمایه گذاری خارجی در یونان کاسته است. بدهی دولتی یونان در حال حاضر ۱۷۷ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کسب و کارهای اروپایی از انتخابات اتحادیه اروپا چه انتظاری دارند؟

نرخ تورم در حوزه پولی یورو «به‌طور غیرمنتظره» کاهش یافت

چرا شمار زنان شاغل و جویای کار در اروپا بیش از آمریکای شمالی است؟