دویچه بانک در سه ماهه سوم سال متحمل ضرر بسیار سنگینی شده است

دویچه بانک در سه ماهه سوم سال متحمل ضرر بسیار سنگینی شده است
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دویچه بانک از جمله بزرگترین بانکهای آلمانی پیش بینی می کند میزان ضرر و زیان خود در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به رقم سنگین ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون

آگهی

دویچه بانک از جمله بزرگترین بانکهای آلمانی پیش بینی می کند میزان ضرر و زیان خود در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به رقم سنگین ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو برسد. آمار دقیق فعالیتهای این نهاد در این دوره ۲۹ اکتبر سال جاری منتشر می شود.

این خبر زمانی انتشار می یابد که جان کریان، مدیر اجرایی جدید دویچه بانک سیاست کاهش هزینه های این نهاد را در پیش گرفته است.

اسکان ایردی، کارشناس بخش بانکی شرکت فلاتکس می گوید: «معمولا یک مدیر جدید برای شروع با یک مبنای جدید، حسابها را پاکسازی و کنترل می کند. شش میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو رقم بسیار سنگینی است. فکر می کنم مشکلات به یکدیگر مرتبطند. پرداخت پاداشها در دویچه بانک باید متوقف شود. زمان برای همه تغییر کرده است.»

قسمت عمده این ضرر و زیان به پرداخت هزینه های دعاوی و اختلافات حقوقی این نهاد مربوط می شود. تصویب قوانین سختگیرانه در بخش بانکی پس از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ میلادی و عدم اتخاذ استراتژی مناسب از سوی این نهاد برای وفق دادن خود با این قوانین نیز هزینه های سنگینی را برای دوچه بانک در بر داشته است.

با انتشار این خبر ارزش سهام دویچه بانک در روز پنجشنبه در اواسط کار بازار بورس فرانکفورت با افت همراه شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند