بانک «گلدمن ساکس» پیش بینی کرد: احتمال سقوط بهای نفت به زیر بشکه ای ۲۰ دلار

بانک «گلدمن ساکس» پیش بینی کرد: احتمال سقوط بهای نفت به زیر بشکه ای ۲۰ دلار
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بانک گلدمن ساکس (Goldman Sachs) پیش بینی کرد که بهای نفت می تواند به زیر ۲۰ دلار برای هر بشکه سقوط کند. این بانک دلیل این امر را عرضه بیشتر از تقاضای

آگهی

بانک گلدمن ساکس (Goldman Sachs) پیش بینی کرد که بهای نفت می تواند به زیر ۲۰ دلار برای هر بشکه سقوط کند. این بانک دلیل این امر را عرضه بیشتر از تقاضای نفت عنوان کرد.

بانک گلدمن ساکس در گزارشی که روز جمعه منتشر کرده است می گوید سقوط قیمت نفت می تواند در صورت عدم کاهش سریع تولید آن و برای جبران عرضه بیشتر از تقاضا ادامه یابد. گلدمن ساکس همچنین پیش بینی خود را از قیمت نفت برنت دریای شمال و نفت خام سبک آمریکا «وست تگزاس اینترمدییت» کاهش داده است.

از طرف دیگر، آژانس بین المللی انرژی روز جمعه در گزارش ماهانه خود پیش بینی کرد که ذخایر نفت خام در نیمه دوم سال آینده کاهش پیدا خواهد کرد.
آژانس بین المللی انرژی دلیل این امر را بیشترین کاهش از سال ۱۹۹۲ تاکنون در میزان عرضه نفت توسط کشورهای غیرعضو در اوپک عنوان کرده است. به گفته آژانس بین المللی انرژی با کاهش تولید روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت در کشورهای غیرعضو در اوپک، سطح تولید نفت این کشورها در سال ۲۰۱۶ به ۵۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید.

در ظرف سه ماه گذشته بهای نفت خام برنت از حدود ۶۵ دلار در ماه ژوئن به زیر ۵۰ دلار در روزهای اخیر رسیده است. این در حالی است که بهای نفت خام امریکا در مقطعی در دو ماه اخیر از حدود ۶۰ دلار برای هر بشکه به زیر ۴۰ دلار رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نفوذ رکود به جمع گروه ۷؛ پس از آلمان، ژاپن و بریتانیا هم به رشد اقتصادی منفی دچار شدند

چرا پشتوانه طلا داشتن همچنان اهمیت دارد؟ کدام کشورها بیشترین ذخایر طلا را در اختیار دارند؟

کشاورزان خشمگین اروپا به چه معترض هستند و چه می‌خواهند؟