Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آیا خاندان سلطنتی بریتانیا همچون یک بنگاه سودده عمل می کند؟

آیا خاندان سلطنتی بریتانیا همچون یک بنگاه سودده عمل می کند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز چهارشنبه نهم ماه اکتبر، یک رویداد سلطنتی دیگر گردشگران را به بریتانیا کشاند. ملکه الیزابت دوم در این روز رکورد دار طول دوران سلطنت در بریتانیا

آگهی

روز چهارشنبه نهم ماه اکتبر، یک رویداد سلطنتی دیگر گردشگران را به بریتانیا کشاند. ملکه الیزابت دوم در این روز رکورد دار طول دوران سلطنت در بریتانیا شد.

طرفداران خاندان سلطنتی در بریتانیا گاه آن را همچون یک شرکت سودده در نظر می گیرند. در حالی که ثروت شخصی ملکه بالغ بر ۳۸۴ میلیون یورو ارزیابی شده است اما ارزش واقعی خاندان سلطنتی برای بریتانیا ۷۸ میلیارد یورو تخمین زده می شود.

رابرت هیگ، مدیر روابط عمومی شرکت مشاوره ای برند فایننس (brandfinance) می گوید: «اگر همچون یک تجارت به خاندان سلطنتی نگاه کنید باید به برنامه ریزی برای وراثت فکر کنید و اینکه آیا پرنس چارلز به اندازه الیزابت در نقش مدیرعاملی موفق خواهد بود یا خیر! او همچون الیزابت مورد تحسین همگان نیست اما برای ارزیابی آن باید به کل مجموعه خانواده سلطنتی نگاه کرد.»

از مجموع ۳۸۴ میلیون یورو ثروت ملکه الیزابت، ۱۴۳ میلیون یورو آن مربوط به ارث او از مادرش، ملکه مادر می شود. ارزش املاک ملکه الیزابت ۹۸ میلیون یورو و کلکسیون تمبر نیز ۶۷ میلیون یورو از ثروت او را شامل می شود. ارزش سرمایه گذاری های انجام شده توسط ملکه بریتانیا نیز ۶۷ میلیون یورو است.

پاتریشیا یتس، مدیر راهبردی دفتر گردشگری بریتانیا می گوید: «در اقتصاد ما یکی از صنایع اصلی، گردشگری و تولیدات مرتبط با خاندان سلطنتی است که ارزشی بالغ بر ۲۶ میلیارد پوند دارد. یکی از جاذبه هایی که مردم به خاطر آن به بریتانیا می آیند تاریخ و فرهنگ پرشکوه ما است و ملکه و خاندان سلطنتی محور مرکزی آن هستند.»

در حالی که ثروت شخصی ملکه بریتانیا در برابر ثروت افراد ثروتمند بریتانیا و اروپا ناچیز به شمار می آید، اما خاندان سلطنتی نقشی غیر قابل انکار در صنعت گردشگری بریتانیا ایفا می کند.

ثروت شخص ملکه بریتانیا تنها معادل ۳ درصد از ثروت ثروتمندترین فرد بریتانیا است. لیلیان بتانکور فرانسوی با ثروتی بالغ بر ۲۸ میلیارد یورو ثروتمندترین زن اروپا محسوب می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟