Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حذف مشاغل در منطقه دریای شمال در نتیجه کاهش قیمت نفت

حذف مشاغل در منطقه دریای شمال در نتیجه کاهش قیمت نفت
Copyright 
نگارش از Soroush Alavi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روند نزولی قیمت نفت در بازار معاملات نفتی در روز دوشنبه ادامه پیدا کرده است. قیمت نفت برنت دریای شمال با افت نسبت به روز جمعه حدود ۴۹ دلار در ازای هر

آگهی

روند نزولی قیمت نفت در بازار معاملات نفتی در روز دوشنبه ادامه پیدا کرده است. قیمت نفت برنت دریای شمال با افت نسبت به روز جمعه حدود ۴۹ دلار در ازای هر بشکه معامله شده است. قیمت هر بشکه نفت خام سبک آمریکا نیز با کاهش همراه بوده و به رقم ۴۵ دلار ۴۲ سنت رسیده است.

برغم کاهش شدید قیمت نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک سیاست عدم کاهش تولید روزانه خود را در پی گرفته است، امری که مشکلات زیادی برای برخی کشورهای عضو این سازمان ایجاد کرده است. کشوری چون ونزوئلا که اقتصادش بر مبنای صادرات نفت استوار است از کاهش قیمت نفت آسیب دیده و تقاضای برگزاری یک نشست اضطراری اوپک را مطرح کرده است.

پی یر ترزیان، مدیر شرکت «پترواستراتژی» اعتقاد دارد: «با سقوط قیمت نفت با وضعیت دشواری برای برخی کشورها چون ونزوئلا و یا اکوادور مواجه هستیم. از سوی دیگر کمپانی های نفتی نیز قادر به سرمایه گذاری نخواهند بود. ما شاهد آن هستیم که میزان سرمایه گذاری ها در دنیا در حال کاهش است. تا چند سال آینده وضعیتی به وجود خواهد آمد، قادر به پاسخگویی به میزان تقاضا برای نفت نخواهیم بود. در این زمان قیمت افزایش خواهد یافت.»

اما از سوی دیگر سقوط شدید قیمت نفت موجب شده شرکتهای فعال در بخش نفت و گاز در دریای شمال بریتانیا از اواخر سال ۲۰۱۴ تاکنون بیش از ۵ هزار نفر از نیروی کار خود را حذف کنند.

از ماه ژوئن سال ۲۰۱۴ تا کنون حدود ۵۵ درصد از قیمت نفت برنت دریای شمال کاسته شده است. امری که تعادل بین درآمد و مخارج شرکتهای نفتی فعال در منطقه دریای شمال را برهم زده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟