کاهش روند اشتغالزایی در ایالات متحده آمریکا

کاهش روند اشتغالزایی در ایالات متحده آمریکا
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمارها نشان می دهد نرخ بیکاری در ایالات متحده آمریکا در ماه اوت سال جاری به رقم ۵.۱ درصد جمعیت فعال این کشور رسیده است. این پایین ترین نرخ بیکاری در

آگهی

آمارها نشان می دهد نرخ بیکاری در ایالات متحده آمریکا در ماه اوت سال جاری به رقم ۵.۱ درصد جمعیت فعال این کشور رسیده است. این پایین ترین نرخ بیکاری در آمریکا از سال ۲۰۰۸ میلادی گزارش شده است.

اما از سوی دیگر میزان اشتغالزایی در این کشور نسبت به ماه ژوئیه افت دارد. اقتصاد ایالات متحده در ماه اوت ۱۷۳ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده که در مقایسه با ماه پیش از آن ۷۲ هزار فرصت شغلی کمتر ایجاد شده است.

تحول نرخ بیکاری از جمله معیارهایی است که سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا برای ایجاد تغییر در سیاست پولی این نهاد آنرا مورد توجه قرار می دهند. بدین ترتیب کاهش نرخ بیکاری می تواند بانک مرکزی آمریکا را برای بالابردن نرخ بهره خود ترغیب کند. کمیته سیاست پولی این نهاد ۱۶ و ۱۷ ماه سپتامبر سال جاری تشکیل جلسه خواهد داد.

بهبود روند رشد اقتصادی آمریکا و کاهش نسبی نرخ بیکاری پیشتر موجب شده بود بانک مرکزی تدابیر حمایتی خود از جمله بازخرید ماهانه اوراق قرضه دولتی و تزریق پول به پیکره اقتصادی کشور را متوقف کند.

در این بین سرمایه گذاران از نرخ اشتغالزایی در ایالات متحده استقبال نکردند امری که موجب شده شاخص سهام در ابتدای کار بازار بورس نیویورک با افت همراه باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نفوذ رکود به جمع گروه ۷؛ پس از آلمان، ژاپن و بریتانیا هم به رشد اقتصادی منفی دچار شدند

چرا پشتوانه طلا داشتن همچنان اهمیت دارد؟ کدام کشورها بیشترین ذخایر طلا را در اختیار دارند؟

کشاورزان خشمگین اروپا به چه معترض هستند و چه می‌خواهند؟