Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کاهش بهای نفت در بازارهای جهانی

کاهش بهای نفت در بازارهای جهانی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمار نومیدکننده از وضعیت اقتصادی چین همزمان با انتشار اخباری مبنی بر اینکه اوپک حاضر نیست میزان تولید نفت خام خود را کاهش دهد موجب شده است که در

آگهی

آمار نومیدکننده از وضعیت اقتصادی چین همزمان با انتشار اخباری مبنی بر اینکه اوپک حاضر نیست میزان تولید نفت خام خود را کاهش دهد موجب شده است که در روزهای اخیر بهای نفت در بازارهای جهانی بیش از پیش افت کند.

به بارو یک کارشناس مسایل بازار «آنچه در حال حاضر می بینیم به اصطلاح یک اقناع روانی یا اخلاقی است که ظاهرا آنطور که باید عمل کرده است هرچند که همچنان موانعی به قوت گذشته وجود دارند که مانع رسیدن به تفاهمی جامع بین اعضای اوپک و دیگر تولید کنندگان نفت و گاز شده اند.»

اکنون باید دید آیا عدم اجماع بین تولیدکنندگان نفت خام تاثیر مثبتی بر اقتصاد کشورهای مصرف کننده به ویژه کشورهای اروپایی خواهد گذاشت یا خیر. بهای نفت، بنزین و گازوئیل در کشورهای حوزه پولی یورو در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته است و در صورتی که ایران نیز بتواند به میزان پیش از تحریم ها نفت صادر کند، بی تردید بر بهای نفت تاثیر خواهد گذاشت؛ میزان صادارات نفت افزایش خواهد یافت و عملا موجب می شود بهای آن باز هم کاهش یابد.

همزمان، با کاهش رشد اقتصادی چین احتمال می رود که این بزرگترین مصرف کننده نفت در جهان نیز از میزان واردات نفتی خود بکاهد. نکته ای که برخی از بزرگ ترین تولید کنندگان نفت در جهان را نگران کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قیمت نفت به اوج خود در ۵۰ روز اخیر رسید؛ عوامل پشت پرده‌ای که به آن دامن می‌زنند؛ کدامند؟

بوکسور سنگین‌وزن اوکراینی با شکست حریف خود قهرمان بلامنازع دنیا شد؛ زلنسکی واکنش نشان داد

فروش زمینی به بزرگی یک شهر در نروژ به قیمت ۳۰۰ میلیون یورو؛ سوالبارد با «خزانه بذر روز قیامت» کجاست؟