Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رقابت تنگاتنگ بین گزینه های "آری" و "نه" در همه پرسی یونان

رقابت تنگاتنگ بین گزینه های "آری" و "نه" در همه پرسی یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همه پرسی روز یکشنبه در یونان در حالی در جریان است که مردم این کشور در مورد آن دچار چنددستگی شده اند. آخرین نظرسنجی ها از رقابت تنگاتنگ بین رای “آری”

آگهی

همه پرسی روز یکشنبه در یونان در حالی در جریان است که مردم این کشور در مورد آن دچار چنددستگی شده اند.

آخرین نظرسنجی ها از رقابت تنگاتنگ بین رای “آری” و “نه” در این همه پرسی حکایت داشته است.

یک هوادار حزب کمونیست می گوید: «معتقدم که پیشنهاد دولت و کمیسیون [اروپا] مشابه هستند. اگر مردم امکان خواندن جزئیات را داشته باشند به راحتی متوجه می شوند که هیچ تفاوت واقعی بین این دو وجود ندارد.»

یک هوادار رای “نه” در این همه پرسی می گوید: «اگر رای “نه” پیروز شود مردم ثابت می کنند که جایگزینی برای پیشنهاد دیوانسالاری های (نهادهای) اروپایی وجود دارد. آنها بر دستورالعملی اصرار می ورزند که اشتباه بودن آن محرز شده است.»

یک هوادار رای “آری” می گوید: «دولت ما را با برگزاری همه پرسی در معرض خطر بزرگی قرار داده است. من مطمئن نیستم که نتیجه روشنی به دست بیاید. هیچ کس نمی داند که فردا چه رخ می دهد.»

رای دهندگان یونانی روز یکشنبه می توانند با انتخاب گزینه “آری” یا “نه” موافقت یا مخالفت خود را با شرایط تعیین شده توسط وام دهندگان به این کشور، اعلام کنند.

خبرنگار یورونیوز از آتن می گوید: «در حالی که شرایط خفقان اقتصادی حاکم است، از رای دهندگان خواسته شده که دست به تصمیم گیری بزنند. همه دریافته اند که نتیجه همه پرسی چه “آری” باشد و چه “نه“، برای آینده کشور و شاید حتی برای آینده اروپا تعیین کننده خواهد بود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روز همه پرسی در یونان؛ شرکت سیپراس و ساماراس در رای گیری

نگاه رسانه های تصویری اروپا به بحران یونان

هشدار بازرگانان یونان درباره عواقب تعطیلی بانکها در این کشور