Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روز همه پرسی در یونان؛ شرکت سیپراس و ساماراس در رای گیری

روز همه پرسی در یونان؛ شرکت سیپراس و ساماراس در رای گیری
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رای گیری برای همه پرسی در مورد برنامه کمک مالی وام دهندگان به یونان روز یکشنبه در حوزه های اخذ رای در این کشور آغاز شد. رای دهندگان یونانی از ساعت ۷

آگهی

رای گیری برای همه پرسی در مورد برنامه کمک مالی وام دهندگان به یونان روز یکشنبه در حوزه های اخذ رای در این کشور آغاز شد.

رای دهندگان یونانی از ساعت ۷ صبح به وقت محلی با انتخاب گزینه های “نه” یا “آری“، مخالفت یا موافقت خود را با شرایط تعیین شده توسط وام دهندگان به این کشور اعلام می کنند.

آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان که مردم را به دادن رای “نه” دعوت کرده صبح امروز در آتن در همه پرسی شرکت کرد. او پس از انداختن رای خود به صندوق گفت: «هیچ کس نمی تواند عزم یک ملت را نادیده بگیرد.»

آنتونیوس ساماراس، نخست وزیر سابق یونان که در خط مقدم تبلیغ برای رای “آری” قرار داشت، در شهر پیلوش در جنوب این کشور رای خود را به صندوق انداخت.

همه پرسی روز یکشنبه در حالی برگزار می شود که روزنامه های محافظه کار و با گرایش راست میانه یونانی در تیترهایشان به این همه پرسی تنها بعنوان انتخابی در مورد کمک مالی به این کشور اشاره نمی کنند بلکه آن را برای این کشور انتخابی بین باقی ماندن در حوزه کشورهای یورو یا ترک آن ارزیابی می کنند.

در مقابل نخست وزیر یونان می گوید که رای “نه” به این کشور امکان می دهد که در مذاکره با وام دهندگان از قدرت بیشتری برخوردار شود.

آلکسیس سیپراس از قبول شرایط تعیین شده توسط وام دهندگان سرباز زده است و می گوید که از طرف مردم برای اجرای سیاست ریاضت اقتصادی انتخاب نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاکید دوباره وزیر دارایی یونان مبنی بر استعفا از سمت خود در صورت رای "آری"

رقابت تنگاتنگ بین گزینه های "آری" و "نه" در همه پرسی یونان

نگاه رسانه های تصویری اروپا به بحران یونان