Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اروپا در جهت رشد اقتصادی حرکت می کند

اروپا در جهت رشد اقتصادی حرکت می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش اخیر کمیسیون اروپا پیش بینی کرده است که با توجه به سقوط بهای نفت و نیز نرخ برابری یورو، کشورهاین منتطقه یورو از رشدی بمراتی بیشتر از آنچه تصور می شد، بهره مند خواهند شد.

آگهی

روز پنجشنبه، کمیسیون اروپا پیش بینی کرد که در سال جاری، سقوط بهای نفت و نرخ برابری یورو، موجب رشد اقتصادی غیر منتظره در کشورهای منطقه یورو خواهد شد. قبلا، شاخص رشد اقتصادی در سال جاری یک ممیز یک درصد پیش بینی شده بود که با شاخص های گفته شده، به یک ممیز سه درصد افزایش خواهد یافت. کمیسیون اروپا همچنین گزارش داده است که روند رشد در سال آینده میلادی به یک ممیز نه درصد خواهد رسید.

علیرغم این، پیر مسکوویسی، کمیسر اتحادیه اروپا در امور اقتصادی گفت: “البته هنوز چالشهای بسیاری برای ایجاد کار و جلب سرمایه به منطقه یورو در پیش روست. به همین دلیل همه طرفین ذینفع باید از کلیه ابزارهای موجود برای تقویت اقتصاد استفاده کنند.”

در این میان، آقای مسکوویسی در ارتباط با درگیریهایی که برای نجات مالی یونان درجریان است، ضمن تاکید بر قوانین اتحادیه اروپا گفت قطع برنامه ریاضتی جاری در یونان امکان پذیر نیست:

“این تعهدات از طرف دولت پیشین یونان نه تنها بنام دولت، بلکه از طرف کشور و ملت یونان داده شده است. طبیعتا، طرفین یونان در اروپا و اعتباردهندگان به این کشور خواهان ادامه تعهد (یونان) هستند.”

در این میان، مهمترین و عاجل ترین مسئله برای یونان، ایجاد فرصتهای شغلی است که از مهاجرت بیشتر مردم از کشور جلوگیری کند.


رشد اقتصادی

شاخص بیکاری

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی اروپا از پیروزی احتمالی دونالد ترامپ؛ داستان زیان ۱۵۰ میلیارد یورویی چیست؟

کند شدن رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان؛ سران حزب کمونیست چین سیاست‌های جدید تدوین می‌کنند

هزینه ساخت آپارتمان در کدام شهرهای اروپا سر به فلک می‌کشد؟