ساماراس پس از شکست در انتخابات یونان: وجدانم آسوده است

ساماراس پس از شکست در انتخابات یونان: وجدانم آسوده است
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنتونیس ساماراس، رهبر حزب «دموکراسی نوین» با معلوم شدن نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات زودهنگام پارلمان یونان شکست حزب خود را پذیرفت و پیروزی حزب

آگهی

آنتونیس ساماراس، رهبر حزب «دموکراسی نوین» با معلوم شدن نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات زودهنگام پارلمان یونان شکست حزب خود را پذیرفت و پیروزی حزب «سیریزا» را به آلکسیس سیپراس، رهبر جوان این حزب تبریک گفت.

وی همزمان بر باقی ماندن یونان در اتحادیه اروپا و منطقه پولی یورو تاکید و اظهار امیدواری کرد تا دولت جدید به دست آوردهای دولت او ارج نهد.

آقای ساماراس گفت:«کشوری را تحویل می دهم که عضو اتحادیه اروپا و حوزه پولی یوروست، بخاطر کشور، امیدوارم، دولت بعدی دستاوردهای دولت پیشین را ارج نهد.»

آکیس تاتسیس، خبرنگار یورونیوز از آتن می گوید:«آنتونیس ساماراس، رهبر حزب دموکراسی نوین با پذیرفتن نتیجه انتخابات اعلام کرد حزبش حافظ بنیان و مسیر اروپایی یونان خواهد بود. وی همچنین خلاصه ای از عملکرد دولتش را برشمرد و گفت وجدانش آسوده است.»

یکی از هم حزبی های آقای ساماراس برای نمایندگی در پارلمان گفت:«ما کشوری را تحویل می دهیم که از فشارها و سنگینی رهایی یافته است، اکنون مسئولیت آن با دولتمردان جدید است.»

یکی دیگر گفت:«ما در حزب دموکراسی نوین در سایه اتخاذ تصمیمات سیاسی انتظار چنین نتیجه ای را داشتیم. حالا خواهیم دید سیریزا، حزبی که وعده های بسیاری داده است، چه کار خواهد کرد.»

آنتونیس ساماراس می گوید یونان را در وضعیتی بحرانی تحویل گرفته و آن را از لبۀ پرتگاه و فاجعه رهانده است.

آقای ساماراس همچنین می گوید مردم یونان با آرای خود تصمیم گرفته اند و ما به تصمیم آنان احترام می گذاریم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتهای ماه چند یورو ته جیب اروپایی‌ها باقی می‌ماند؟

«بزرگترین اعتراضات ضددولتی در تاریخ جمهوری چک» کلید خورد

سقوط ۹۴ درصدی کسری تجاری اتحادیه اروپا با روسیه؛ آمریکا، نروژ و الجزایر سهم گاز روسیه را گرفتند