شادی پاریسی‌ها و بهت مادریدی‌ها از تمدید قرارداد امباپه؛ پای چقدر پول در میان است؟

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
امباپه با پاری سن-ژرمن تمدید کرد
امباپه با پاری سن-ژرمن تمدید کرد   -  Copyright  AFP

هواداران پاری سن ژرمن از تمدید قرارداد کیلیان امباپه بسیار راضی هستند. در همین حال مادریدی‌ها و رسانه‌های ورزشی اسپانیایی می‌گویند از این تصمیم بهت‌زده شده اند.

خبر تمدید قرارداد ستاره فرانسوی با پاریسی‌ها شامگاه شنبه اعلام شد. به گزارش رسانه‌های فرانسوی، این تصمیم تنها بخشی از برنامه ناصر الخلایفی، مالک قطری پ‌اس‌ژ برای باسازی قهرمان لو شامپیونه و تیم همیشه ناکام چمپیونز لیگ (لیگ قهرمانان اروپا) است. 

با وجود پیشنهاد اغواگرایانه رئال، امباپه ترجیح داده تا قرارداد خود را با پاریس تا سال ۲۰۲۵ تمدید کند. رسانه‌های اسپانیایی از رد پیشنهاد ۲۰۰ میلیون یورویی کهکشهانی‌های مادرید بهت زده هستند و می‌گویند شاید پاریسی‌ها ۳۰۰ میلیون برای نگه داشتن ستاره خود پرداخت می کنند.

برخی از منابع ورزشی نظیر یورواسپورت اسپانیا پا را از این هم فراتر گذاشته و می گویند پ‌اس‌ژ علاوه بر پاداش ۳۰۰ میلیون یورویی در زمان امضای تمدید قرارداد، سالی هم یکصد میلیون یوروو برای این ستاره ۲۳ ساله خود در نظر گرفته است که باید به این ها درآمد امباپه از حق تصویر را هم افزود.

هنوز خبری رسمی از تغییر در مبلغ و شرایط تمدید قرارداد امباپه منتشر نشده است. 

فراتر از رسانه‌ها و هواداران، فده والورده، هافبک اروگوئه‌ای رئال با انتشار پستی در توییتر با کنایه از این تصمیم امباپه نوشت: «حضور در رئال مادرید افتخاری است که نصیب همه نمی‌شود.» 

هیات مدیره پاری سن‌ ژرمن، شامگاه یکشنبه و تنها دقایقی پس از انتشار تمدید قرارداد کیلیان امباپه، از اخراج لئوناردو، مدیر ورزشی پرحاشیه باشگاه خبر داد.